Tomasz Wawrzyniak (z lewej) znany jest ze swojej waleczności. Bez pełnego zaangażowania jego oraz kolegów z drużyny pokonanie Zagłębia Sosnowiec będzie bardzo trudne.    Tomasz Wawrzyniak (z lewej) znany jest ze swojej waleczności. Bez pełnego zaangażowania jego oraz kolegów z drużyny pokonanie Zagłębia Sosnowiec będzie bardzo trudne.

(© Sławomir Jakubowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piłkarze Odry po roku gry w II lidze wracają na niższy poziom rozgrywkowy. W niedzielę o godz. 17.00 rozegrają ostatni mecz tego sezonu. Na stadionie przy ul. Oleskiej zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Drastyczna reforma rozgrywek II ligi, w myśl której spada z niej aż 10 drużyn, okazała się nie do przeskoczenia dla naszego zespołu. Runda wiosenna była w wykonaniu Odry całkiem przyzwoita, ale strat po pierwszej części sezonu nie udało się już nadrobić. Remis 1-1 w minioną niedzielę w przedostatniej kolejce z Górnikiem Wałbrzych na wyjeździe sprawił, że szanse na utrzymanie zostały ostatecznie pogrzebane.- Szkoda całej tej naszej pracy, nadziei kibiców i środowiska piłkarskiego w Opolu - mówi wyróżniający się w tegorocznych meczach w naszym zespole Mateusz Cieluch.Jego z powodu kontuzji akurat zabraknie w meczuZagłębiem. Z tego samego powodu nie zagra kapitan zespołu - Tomasz Copik. Wraca już jednak do składu po pauzie za żółte kartki doświadczony obrońca Maciej Michniewicz, a i pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera Petra Nemca.    Niedzielny mecz nie ma wielkiego znaczenia dla obu zespołów. Zagłębie przegrało walkę o awans do I ligi i w końcowej tabeli zajmie 3. miejsce. Będąca na 12. pozycji Odra w zależności od wyniku starcia z sosnowiczanami może się przesunąć o jedno miejsce w górę lub w dół. Najbardziej prawdopodobne jest jednak zakończenie rywalizacji na wspomnianej 12. pozycji.Spotkanie ma jednak wymiar prestiżowy. Pożegnanie z II ligą w dobrym stylu poprawiłoby nieco nastroje kibiców. Zresztą duża grupa fanów Odry, jaka była w Wałbrzychu domagała się sukcesu w starciu z Zagłębiem.Odra w niedziele zakończy sezon, a następny zacznie 19 lipca od meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu krajowym. Swojego przeciwnika pozna dopiero po losowaniu. Start rozgrywek III ligi przewidziano wstępnie na 26 lipca. Może się on jednak opóźnić o tydzień. Pewne jest, że po nieudanej walce o uniknięcie degradacji w kadrze Odry dojdzie do kilku zmian. Wiele w kwestiach personalnych powinno się wyjaśnić do końca przyszłego tygodnia.   

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: