Łącznie nowy hala pomieści ponad 3600 widzów, w tym 3318 miejsc to trybuny stacjonarne, a pozostałe 288 osób znajdzie miejsce na trybunach mobilnych. Łącznie nowy hala pomieści ponad 3600 widzów, w tym 3318 miejsc to trybuny stacjonarne, a pozostałe 288 osób znajdzie miejsce na trybunach mobilnych.

(© arch/ksw)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ratusz szuka już firmy, która przebuduje Okrąglaka. Wartość prac to prawie 30 milionów złotych.

Hala, otwarta w lipcu 1968 roku, czekała na tę chwilę od lat. Wielu opolan do końca nie wierzyło, że inwestycja, której losy bardzo długo się ważyły, dojdzie do skutku.- Ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę prac i tak jak zapowiadaliśmy, w tym roku prace się rozpoczną - mówi Krzysztof Kawałko, zastępca prezydenta Opola.Projekt przewiduje, że ze starego Okrąglaka zostanie tylko betonowa konstrukcja kopuły (musi być jednak dodatkowo wzmocniona) i to ona sprawi, że nowa hala będzie mieć ten sam, bardzo charakterystyczny kształt.Zakłada się, że na prostokątnej arenie będzie można rozgrywać mecze piłki ręcznej, siatkówki i  koszykówki. Na terenie obiektu powstanie także m.in. sala rozgrzewkowa i pomieszczenie do przeprowadzania kontroli antydopingowych.Łącznie nowy hala pomieści ponad 3600 widzów, w tym 3318 miejsc to trybuny stacjonarne, a pozostałe 288 osób znajdzie miejsce na trybunach mobilnych. Zakłada się, że przebudowa potrwa dwa lata od podpisania umowy. - Zakres prac jest spory, bo poza kopułą to będzie zupełnie nowy obiekt - podkreśla Krzysztof Kawałko. - Z drugiej strony te dwa lata, to okres który pozwoli nam rozłożyć w czasie spore koszty inwestycji.Kosztorys przebudowy wyliczono na 29,9 miliona złotych, ale w tej kwocie nie ma pełnego wyposażenia sali w nowoczesny sprzęt. Pieniędzy na to trzeba dopiero znaleźć.Obecnie Okrąglak jest zamknięty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do nowej hali wejdziemy w 2016 roku. Wcześniej, bo już na przełomie maja i czerwca, powinniśmy poznać wykonawcę prac.

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!