Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opera Lwowska. Artyści zachwycą głosami i strojem

Anna Konopka
Artyści baletu i soliści Opery Lwowskiej w repertuarze Vivat Operretta wykonają najsłynniejsze szlagiery operetkowe świata.
Artyści baletu i soliści Opery Lwowskiej w repertuarze Vivat Operretta wykonają najsłynniejsze szlagiery operetkowe świata. mat. organizatora
Artyści baletu i soliści Opery Lwowskiej w repertuarze Vivat Operretta wykonają najsłynniejsze szlagiery operetkowe świata. Orkiestra w Opolu wystąpi pod dyrekcją Myrona Yusypovycha 29 lutego o godz. 20.00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w ramach integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Orkiestra w Opolu wystąpi pod dyrekcją Mirona Jusypowicza.

- Wśród artystów, którzy biorą udział w tym projekcie są dwa soprany, tenor oraz baryton – mówi Miron Jusypowicz, dyrygent.

W drugiej części Opery Lwowskiej w programie Vivat Operetka zabrzmią m.in. Czardasz Silvy "Księżniczka czardasza" E. Kalmana, "Czardasz" Rozalindy akt 2 "Zemsta nietoperza" J. Straussa czy Aria Giuditty akt 3 "Giuditta" F. Lehara.

- Kostiumy artystów są bogate i odpowiednio dobrane do repertuaru - mówi dyrygent.

- Wychodząc naprzeciw operowym możliwościom wokalnym solistów postawiłem akcent na operetkę "klasyczną". Nowy program jest zmieniony, jeśli chodzi o arie, duety, tria, sceny baletowe i kostiumy. Pozostawiłem jednak większość znanych "szlagierów", które publiczność lubi i zawsze chce usłyszeć - dodaje.

Dodajmy, że Miron Jusypowicz karierę dyrygenta rozpoczął w 1982 roku i od tego czasu dyrygował ponad 50 różnymi operami i baletami.

- W przygotowywaniu tego typu wydarzeń mam wielkie doświadczenie, bo siedem lat występowałem z orkiestrami oraz solistami na najpoważniejszych scenach Europy, m.in. Philharmonie-Berlin czy Musikwerein-Wien - opowiada dyrygent.

- Pamiętajmy, że i opera oparta jest na emocjach. Dodatkowo treść „słowa” w operze jest wzmocniona przez barwę głosów w orkiestrze i dynamikę koncertu. Całość niesamowicie działa na człowieka - kończy.

Druga część koncertu w Opolu odbędzie się 29 lutego o godz. 20.00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w ramach integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Przypomnijmy, że zespół artystów Opery Lwowskiej siedzibę ma w Lwowskim Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Znany jest także jako Teatr Miejski i Teatr Wielki.

Projekt teatru wykonał dyrektor lwowskiej Szkoły Przemysłowej prof. Zygmunt Gorgolewski, który w 1895 roku wygrał konkurs ogłoszony przez magistrat lwowski. Otwarcie teatru odbyło się 4 października 1900 roku

Informacje i rezerwacja biletów: cpt@teatropole lub tel. 77 454 59 41. Bilety (100-120 zł), można kupić również na stronie internetowej: www.kupbilecik.pl.

_________________________________________________________________________________________
Zobacz: Julia i Jędrzej Skiba zachwycili publiczność FO [wideo, zdjęcia]

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto