Autorem fotografii jest Adam Śmietański, jeden z najważniejszych powojennych fotografów Opola. Wystawę jego zdjęć od soboty można oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego.

Na wystawie prezentowanych jest 250 fotografii, w których znajdziemy różnorodne inspiracje i tematy z różnych okresów działalności Śmietańskiego.

- To przede wszystkim fotografie wykonane w latach 50. i 60. XX w., m.in. dokumentujące Opole i okolice, ale także fotografie reporterskie, zdjęcia z jego podróży, fotografie krajobrazowe - mówi dr Bogna Szafraniec z Muzeum Śląska Opolskiego, która przygotowała wystawę.

ZOBACZ TAKŻE INNE FOTOGRAFIE: 28 tysięcy sensacyjnych zdjęć z Opola i Rejencji Opolskiej odzyskanych po latach

Wystawę - pokazującą m.in. Opole jakiego już nie ma - uzupełniają informacje biograficzne artysty oraz prywatne fotografie.

Łącznie muzeum kupiło ponad siedem tysięcy negatywów, których autorem jest Śmietański. Można się spodziewać, że zdjęcia artysty będą jeszcze wiele razy wykorzystywane przez muzeum i to na różnych wystawach.

Historia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!