Orlik Opole rozbił GKS Katowice 9:1

Arkadiusz Gołka
Orlik Opole wygrał z GKS Katowice
Orlik Opole wygrał z GKS Katowice foto za YouTube
Gospodarze z Opola upokorzyli gości 28 września na lodowisku Toropol. Wygrali z katowiczanami 9:1(3:0,6:0,0:1).

Orlik w tym spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 18.30, wyraźnie dominował. Pierwszy raz krążek w bramce GieKsy wylądował w 12 minucie za sprawą Kanadyjczyka Kyle'a Marianiego. Minutę później wynik wynosił już 2:0 dzięki Łukaszowi Korzeniowskiemu, który był w ewidentnie dobrej formie. W 13 minucie meczu zawodnik GKS Hefferman otrzymał karę 2+10+10. Opolanie grając 5 na 3 zdobyli trzeciego gola.

Orlik Opole pokonał Ciarko Sanok 6:4 [ZDJĘCIA]

W drugiej tercji Orlik zdobył 6 bramek, nie pozostawiając GieKSie zbyt szerokiego pola do popisu. Z kolei trzecia tercja dla hokeistów z Opola była bezbramkowa, zaś gości zdobyli w końcu honorowego gola.

W trakcie meczu doszło do pojedynku na pięści.

Następnym przeciwnikiem Orlika będzie GKS Tychy, który uległ Mistrzom Polski. Mecz zostanie rozegrany w Tychach 30 listopada (wtorek) o godzinie 18.

Orlik: Nobis, Murrey- Kostek, Sordon, Szczurek, Szydło, Rompkowski- Ł. Sznotala, M. Stopiński, M. Zwierz, Korzeniowski, Obrał- Bychawski, Semyannikov, Virolainen, Harcharik, Mariani- Trawczyński, Resiak, Duda, Gawlik. Trener: Jacek Szopiński.

GKS Katowice: Selin, Domagała- Musiał, Krokosz, Heffernan, Semyan, Riabiv- Smirnovs, Cyganek, Gulbinowicz, Kret, Świderski, Księżyk. Trener: Maksymilian Lebek.