Pamiętamy o Osieckiej. Wernisaż w Opolu

Agnieszka Osiecka poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka urodziła się 9.10.1936 roku. (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w poniedziałek, czeka nas wernisaż wystawy poświęconej niezwykłej postaci.

Z okazji 77 urodzin poetki 77 aktorów i jej najbliższych przyjaciół na nowo i po swojemu zinterpretowało najpiękniejsze teksty Agnieszki Osieckiej. Nagrania utworów, zdjęcia artystów oraz rękopisy wybranych przez nich wierszy znajdą się na wystawach, których wernisaże odbędą się 7 października o godzinie 20 równocześnie w Warszawie i w Opolu (Uniwersytet Opolski).Opolskiemu otwarciu wystawy towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego pt. „Agnieszka" w reżyserii Grażyny Pieczuro, dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę zdjęć poetki z lat 60. autorstwa Jana Borkowskiego przygotowaną przez Fundację „Okularnicy".Na wystawę 77xOsiecka zaprasza m.in. Muzeum Polskiej Piosenki i Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Będzie można ją oglądać do końca października. 

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: