(© Arti)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pawełki, czyli hydranty w kształcie ludzika, zaczęły pojawiać się na ulicach Opola pod koniec lutego. Teraz zniknęły.WiK miał nadzieję, że Pawełki - bo tak nazywa się ten model hydrantów - zachęcą najmłodszych do zadawania pytań m.in. o to skąd się bierze woda. Na początku tygodnia hydranty, których w sumie w Opolu było 8, niespodziewanie zaczęły znikać z serca miasta.

- Od początku mieliśmy taki plan - zapewnia Witold Domaszewski z opolskiego WiK. - Pokazaliśmy hydranty w centrum związku z obchodami Światowych Dni Wody, a teraz trafią one w miejsce docelowe, czyli w rejon szkół, przedszkoli i żłobków.

Jeszcze miesiąc temu WiK planował, że Pawełków przybędzie, pod warunkiem że przypadną one do gustu mieszkańcom. Tak się jednak nie stało i dlatego hydranty musiały zniknąć. - Część mieszkańców tę koncepcję oceniła negatywnie - przyznaje oględnie przedstawiciel WiK.

Zwolennikiem Pawełków nie był też miejski architekt, który rozmawiał z szefostwem WiK o usunięciu hydrantów.
Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Opolanka (gość)

Mnie tam cieszą ostatnie chwile Pawełków w Centrum miasta! Przy szkołach i przedszkolach niech będą, ale od Centrum z dala!

marci0000 (gość)

Masakra fajnie kolorowo, jak zwykle konserwator i emeryci w akcji, te opole za niedługo to trzeba będzie zamknąć.

johnik (gość)

Co za miasto smutnych ludzi.... A architekt miejski ... mógłby się zająć tym co naprawdę szpeci miasto,
Takie Opole, to lepiej przyłączyć do Dobrzenia :)

tomek (gość)

dzisiaj jednemu trzasnalem zdjecie, nie wiedzialem ze to minuty przed smiercia.
ale chyba podejrzewal, ze koniec nadchodzi, bo jakos tak horrorowato smial sie

Pan Cogito (gość)

Oczywiście że są negatywne opinie...ale gdyby miały wizerunek prezesa jaroslava ooooj to co innego...wzrostem pasuje.....albo JPII...to jeszcze WiK by musiał klęczniki dorobić.

Wanda (gość)

Bardzo jestem ciekawa gdzie zbierano takie opinie. W moim otoczeniu wszystkim się bardzo podobały. Nie rozumie więc skąd ta opinia.

Sic! (gość)

Usunęli z centrum, a przenieśli do dzielnic Opola, żeby tam straszyły "uśmiechem" Jockera na ZWM i Chabrach?!

Więcej na temat: