Wielkimi krokami zbliżają się Piastonalia 2018. Samorządy studenckie Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej ogłosiły artystów, których usłyszymy podczas opolskich juwenaliów. Imprezy potrwają od 21 do 27 maja. Sprawdźcie, co w programie!

Tradycyjnie już studenci rozpoczną Piastonalia od pikniku w Turawie. - Szczegóły wyjazdu wciąż są ustalane. W tym roku imprez będzie więcej i odbędą się one z większym rozmachem. Obecnie rozmawiamy z gminą Turawa o wydarzeniach, które na pikniku nad jeziorem chcemy zorganizować w tygodniu poprzedzającym Piastonalia- mówi Dawid Machecki z Samorządu Studenckiego UO.

Po pikniku studenci będą świętować w rejonie swoich kampusów, czyli na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Sosnkowskiego oraz w kampusie Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Katowickiej.

Piastonalia 2018 - koncertyW tym roku wieczorne koncerty gwiazd na dużej scenie rozpoczną się na politechnice i potrwają od poniedziałku do środy (21-23.05).

21 maja - poniedziałek

Impreza na błoniach Politechniki Opolskiej rozpocznie się o godzinie 16:00 Eksplozją Kolorów, czyli zabawą proszkami holi, której towarzyszyć będzie muzyka zapewniona przez DJ-ów klubu Cina.

Ostatni wyrzut holi zaplanowano na godzinę 20:30. Później w ramach Nocy Klubowej usłyszymy sety znanych w kraju DJów: Twisterz, DNF, Adam De Great oraz I.GOT.U.

22 maja - wtorek

Drugiego dnia Piastonaliów na błoniach Politechniki Opolskiej będzie królować disco polo.

Zabawę otworzy zespół Fiesta. Następnie na scenie pojawią się kolejno CamaSutra i DEJW, natomiast gwiazdą wieczoru ogłoszony został zespół Mig.

23 maja - środa

Środa będzie mocnym uderzeniem a zarazem mocnym zakończeniem koncertów na Błoniach. Tego dnia usłyszymy najlepsze rockowe brzmienia!

Zagrają 4 Seasons, 47 Horses - Cover Band​ , Pajujo​, happysad​ oraz COMA​!

Od czwartku koncertowa machina Piastonaliów przeniesie się na uniwerek.

24 maja - czwartek

19:00 – 20:00 – Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów
20:00 – 21:15 – Eastwest Rockers
21:25 – 22:45 – Jarecki & BIG BAND UO
23:00 – 00:30 – Grubson

25 maja - piątek

19:00 – 20:00 – FMxĐ
20:00 – 21:00 – TEDE
21:00 – 22:00 – Sobota
22:00 – 23:00 – donGURALesko
23:00 – 00:00 – KęKę Radom

26 maja - sobota

After Party z muzyką klubową. Start: godzina 19.00.

Zagrają: Rossi, Triks, Dee Push, Kools, Aqua Funk, Mikro

27 maja - niedziela

Muzyczne Bicie Rekordu. Start: godzina 15.00

W tym roku studenci Uniwersytetu Opolskiego przygotowują wyjątkowe wydarzenie - chcą stworzyć największy juwenaliowy zespół w Polsce, który w tym samym momencie wykona piosenkę zespołu Hey – Teksański

Żakinada 2018Żakinada to tradycyjny przemarsz przez miasto fantazyjnie przebranych studentów. Tegoroczna odbędzie się w środę, 23 maja. Studenci wyruszą spod politechniki przy ul. Mikołajczyka.

Do barwnego korowodu przyłączyć może się każdy student, który ciekawie się przebierze. Pochód wyruszy wzorem lat ubiegłych spod PO, przejdzie przez kampus UO i swój finał znajdzie na Rynku, gdzie przedstawiciele samorządów studenckich przejmą klucze do bram miasta od prezydenta.

Studenci wciąż pracują nad programem imprez. W najbliższych dniach poznamy gwiazdy koncertów, a każdy, kto chce się włączyć w organizację Piastonaliów, powinien przyjść 9 maja o godz. 18.30 do Studenckiego Centrum Kultury na spotkanie organizacyjne.


Juwenalia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!