18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piją, sikają, krew się leje, a cierpią lokatorzy jednego z bloków w Opolu [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Grupka mężczyzn pijących alkohol uprzykrza życie lokatorom bloku przy ul. Nysy Łużyckiej 9 w Opolu. Mieszkańcy błagają o pomoc.

- Przecież tutaj nie da się funkcjonować normalnie, proszę przyjechać i zobaczyć, w jakich warunkach mieszkamy i to wszystko przez kilku pijaków - mówi jedna z mieszkanek bloku przy ul. Nysy Łużyckiej 9 w Opolu.

Kobieta prosi o anonimowość, bo boi się zemsty mężczyzn, którzy uprzykrzają życie jej i jej sąsiadom. Na dowód przynosi plik zdjęć, na których widać problem. Można na nich zobaczyć między innymi „dżentelmenów” siedzących na murku przed blokiem i raczących się alkoholem. Zaraz obok plac zabaw, na którym bawią się najmłodsi.

- Bóg wie, co te pijaki do tych piaskownic robią - mówi lokatorka. - Poza tym jaki przykład idzie do dzieci i pytanie, czy są tam one bezpieczne.

To początek. Na kolejnych fotografiach widać drastyczniejsze efekty alkoholowych libacji. Na jednym z nich wyraźna plama krwi na klatce schodowej.

- Bo proszę pana jak popiją sobie, to potem się kłócą i w ruch idą pięści - mówi lokatorka bloku przy Nysy Łużyckiej 9.

Na kolejnych fotografiach zrobionych przez mieszkańców widać obsikane ściany i podłogi ich domu a nawet... kał.

- A smród jest niemiłosierny, zwłaszcza latem, ale i jak jest zimno to również - mówi nasza czytelniczka.

Na kolejnych zdjęciach widać śmieci, które zostają po libacjach: puszki, butelki, papiery...

- Jak rozbiją butelki, to potem szkło zalega - mówi kobieta. - Jakiś czas temu podpalili wiatę, w której jest zawór z gazem. Przecież mogliśmy wylecieć w powietrze.

Lokatorzy proszą strażników miejskich i policję o częstsze zaglądanie na ich podwórko i do ich bloku, a zarządcę nieruchomości o rozwiązanie systemowe problemu.

OPOLSKIE INFO [16.11.2018]

Wideo

Sławomir Draguła

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.11.2018, 10:53

ja mieszkam w Śródmieściu obok sądu- menele się biją ,piją ,załatwiają swoje potrzeby obok ławek ,wrzeszczą ,zaczepiają nawet dzieci szkolne wyłudzając pieniądze na picie i gdzie są służby ?

20.11.2018, 23:16

POLICJA oni wolą zwykłego uczciwego obywatela z gnoić bo idąc spokojnie do domu sam w nocy to maja go za bandytę albo ciągać dzieci po sadach za napisanie se raz zwolnienia albo zapalenia papierosa ale do takich żuli nie podejdą bo się boją a poza tym co będą się użerać z jakimiś kretynami jak by zareagowali to cała zmiana popsuta kawy spokojnie nie mogli by wypić.

20.11.2018, 22:34

Policja i Straż Miejska doskonale zna temat. Nie raz osobiście rozmawiałem z Dzielnicowym, który doskonale zna tych Panów i wie do kogo przychodzą. Prosi tylko żeby zgłaszać każdy eksces. Co z tego, że zadzwonię. Patrol przyjeżdża po godzinie, menele ich zobaczą odejdą na chwilę i zaraz wracają. Nikt nie chce nic z tym zrobić. Zwracanie uwagi nie pomaga. Część mieszkańców zachowuje się jakby im to nie przeszkadzało i tego nie jestem w stanie zrozumieć. Odnośnie placu zabaw to zarządca kompletnie nad tym nie panuje. W mojej ocenie w takiej formie nie ma prawa tam być. Nie powinien przejść żadnej kontroli (jeśli w ogóle takie istnieją). Cały teren placu to jedna wielka popielniczka i śmietnik. Do piaskownicy nie wpuściłbym dzieci za żadne skarby. Może gdyby zrobić tam plac z prawdziwego zdarzenia - ogrodzony i kontrolowany, który zachęcał będzie rodziców z dziećmi do zabawy i będzie tam zawsze więcej normalnych ludzi, którzy przepedza "towarzystwo" to miałoby to jakiś sens. Jednak jeśli takiego placu tam nie będzie to według mnie trzeba go stamtąd usunąć, a w szczególności ławki oraz murek, na których przesiadują menele. Może jak nie będą mieli gdzie siedzieć to znajdą sobie inne miejsce. Proszę niech ktoś coś z tym zrobi, bo tutaj na prawdę jest problem, a moje dzieci codziennie muszą na to patrzeć.

20.11.2018, 21:47

Co za miasto, że nic nie da się z tym zrobić? Od czego jest policja i straż miejska. Każdy mieszkaniec ma prawo czuć się bezpiecznie, a nie żeby zgraja pijaków i mend społecznych trzęsła całą ulicą! To nie powinno mieć miejsca! Co na to władze miasta? Pewnie zostawią problem zastraszonym mieszkańcom.

20.11.2018, 17:32

Zarządca nic nie ma do tego co się dzieje na podworku, ktorego wlasnoscia jest Gmina Opole. Skoro Policja i Straz Miejska sobie nie nie radzą z menelami, to co moze zrobic zarządca, tylko pisma pisac z prosba do władz miasta i do Komendanta, zeby czesciej przyjeżdżały patrole policyjne. Kamera przed wejsciem do budynku i w srodku jest zamontowana, zamki do drzwi wejsciowych do budynku i do piwnicy zostaly zmienione, takze wspolnota co mogla, to zrobila ze swojej strony. Przede wszystkim miasto powinno wyeksmitowac niektorych lokatorow komunalnych, bo to do nich przychodza patologiczni "goscie", o ktorych jest mowa w artykule. Zarowno pracownicy Gminy jak i Policjanci wiedza w jakich mieszkaniach najczesciej interweniuja i zlikwidować murek przed klatka, zeby nikt nie mogl na nim przesiadywac, a postawic tylko "ogrodzenie" oddzielajace chodnik od ulicy. Płacimy wszyscy podatki, m.in. po to zeby czuć się bezpiecznie, zeby nie bać sie wyjsc z wlasnego mieszkania, bądź tez wrocic do niego po zmroku.....

20.11.2018, 15:27

NAPIERDOLIĆ W SZMATY RAZ,DRUGI I PÓJDĄ NA KAMIONKĘ.

20.11.2018, 15:07

Ni

20.11.2018, 14:26

Służby przyjadą i pojadą i tak wkolko

20.11.2018, 14:09

Ja pytam, co to jest za miasto, że nie można z tym zrobić porządku? Że pani musi anonimowo ze strachu przed jakimiś oprychami iść do gazety, żeby coś się zmieniło? Ludzie płacą czynsze, chcą czuć się bezpiecznie we własnych domach, a urządza się im walkę z wiatrakami. Mamy pieniądze na aquaparki, a nie mamy środków, żeby zrobić porządek z kilkoma awanturującymi się i sikającymi po klatkach żulami? Straż miejska naprawdę nie da sobie z tym rady?

20.11.2018, 12:39

Od takich spraw powinna być straż miejska i policja a nie dziennikarze.