Po World Grand Prix siatkarek

Leszek Jaźwiecki
Jedno zwycięstwo odniosły polskie siatkarki podczas rozgrywanego w Makao turnieju World Grand Prix. Na zakończenie trzydniowym zmagań nasze siatkarki po dobrej grze nie dały szans ekipie Tajlandii, wygrywając 3:0 ...

Jedno zwycięstwo odniosły polskie siatkarki podczas rozgrywanego w Makao turnieju World Grand Prix. Na zakończenie trzydniowym zmagań nasze siatkarki po dobrej grze nie dały szans ekipie Tajlandii, wygrywając 3:0 (26:24, 25:13, 25:22) i rewanżując się tej drużynie za porażkę poniesioną przed tygodniem w Kielcach (2:3). Wcześniej podopieczne Jerzego Matlaka przegrały z Chinkami 2:3 i Brazylią 1:3.

- Potrzebowaliśmy bardzo tego zwycięstwa. To nas podbuduje i da dodatkową wiarę, że to co robimy na treningach może przynieść efekt - powiedziała po meczu z Tajkami Aleksandra Jagiełło.

Już w spotkaniu z Brazylią nasze siatkarki pokazały, że ich forma rośnie.- Z ekipą Tajlandii w ostatnim czasie graliśmy dwa razy i przegraliśmy oba spotkania - dodał szkoleniowiec polskiej drużyny. - Od tego czasu jednak wiele się nauczyliśmy, gra się poprawiła i mamy szansę, że w kolejnym turnieju World Grand Prix w Hongkongu będzie jeszcze lepiej.

W sobotę Polki zmierzyły się Brazylią i zdołały faworytkom "urwać" seta. Początkowo nic na to nie wskazywało, zwłaszcza drugi set, który nasze reprezentantki przegrały 25:9.

Zanosiło się na prawdziwy nokaut. Polki jednak potrafiły się podnieść po takim ciosie. Prowadziły 4:0, a na pierwszą przerwę techniczną schodziły mając w zapasie aż sześć "oczek". Dobra zagrywka Mileny Sadurek, a także Jagiełło i Joanny Kaczor pozwoliły utrzymać przewagę do końca.

Mistrzynie olimpijskie szybko jednak wróciły do równowagi i w następnym secie pokazały naszym zawodniczkom ich miejsce w szeregu, choć kilka akcji Polek naprawdę mogło się podobać.

W tym tygodniu nasze siatkarki czeka turniej w Hongkongu, gdzie rywalizować będą z Holandią (w piątek), Chinami (w sobotę) i Dominikaną (w niedzielę).

World Grand Prix siatkarek

Wyniki 2. dnia Brazylia - Polska 3:1 (25:22, 25:9, 13:25, 25:15),
Polska: Bełcik , Pykosz, Bednarek, Barańska, Jagieło, Kaczor, Zenik (libero) oraz Wożniakowska, Sadurek, Maj, Gajgał.

Pozostałe wyniki: USA - Holandia 2:3 (25:12, 22:25, 16:25, 25:21, 13:15), Dominikana - Niemcy 0:3 (16:25, 17:25, 20:25), Chiny - Tajlandia 3:1 (25:27, 25:19, 25:17, 25:19), Rosja - Portoryko 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 26:28), Japonia - Korea Płd. 3:1 (22:25, 25:13, 25:18, 25:10).

Wyniki 3. dnia Tajlandia - Polska 0:3 (24:26, 13:25, 22:25)
Polska: Sadurek, Bednarek, Barańska, Gajgał, Jagieło, Kaczor, Zenik (libero) oraz Bełcik, Maj.

Pozostałe wyniki: Holandia - Dominikana 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) Niemcy - USA 3:0 (25:22, 25:18, 27:25), Chiny - Brazylia 2:3 (21:25, 20:25, 25:19, 25:22, 12:15), Korea Płd. - Portoryko 3:2 (25:18, 25:18, 24:26, 22:25, 15:13), Japonia - Rosja 3:1 (20:25, 25:19, 25:15, 25:21).

1. Brazylia 6 12 18:3

2. Holandia 6 12 18:4

3. Chiny 6 11 17:8

4. Niemcy 6 10 13:8

5. Japonia 6 9 11:11

6. Rosja 6 9 13:13

7. POLSKA 6 8 11:12

8. USA 6 8 8:16