W Muzeum Śląska Opolskiego czeka na nas interaktywna wystawa. W Muzeum Śląska Opolskiego czeka na nas interaktywna wystawa.

fot. MŚO (© Teraz Opole)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W świąteczną niedzielę i poniedziałek warto wyjść z domu. Czekają na nas m.in. kino, ogród zoologiczny, a także muzeum.

W niedzielę - czyli pierwszy dzień świąt - czynne jest kino Helios. Seanse w tym dniu zaczynają się od godziny 12 i to dobry dzień, aby zabrać rodzinę do kina na film, który wprowadzi nas w dobry nastrój.
Oby był na tyle dobry, abyśmy po wyjściu z kina mieli jeszcze chęci np. na spacer po Bolko, wypad do rodziny czy nad jeziora do Turawy. Specjaliści od pogody są bowiem na razie zgodni - niedziela ma być ciepła i bezchmurna.
Poniedziałek, który wielu kojarzy się tylko z laniem wody - może być dobrym dniem na odwiedziny np. Muzeum Śląska Opolskiego. Nasi muzealnicy zapraszają wszystkich od godziny 12 do 17. Zwiedzać będzie można wszystkie wystawy, w tym słynną już w Polsce kamienicę czynszową, a także niezwykłą wystawę „Zabawy z nauką".
Choć interaktywna ekspozycja przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznali się z nią także rodzice. Na wystawie czekają na nas modele, na których każdy może samodzielnie wykonać proste doświadczenia. Dzięki nimi bawimy się i uczymy jednocześnie.
Uczyć - ale obcowania ze sztuką - można się, odwiedzając w poniedziałek Galerię Sztuki Współczesnej (czynna od godziny 14 do 18). Polecamy szczególnie wystawę obrazów Jolanty Dorszewskiej, którą od wtorku oglądamy w GSW. Jej obrazy krajobrazów są pełne ciepłych, wiosennych kolorów, klimatu optymizmu i... wręcz zachęcają do świątecznych spacerów.W poniedziałek na spacer można wybrać się również do zoo, które będzie otwarte od godziny 9 do 16. Co ważne - ogród ma to do siebie, że stale przybywa w nim zwierząt.
Właśnie urodził się kolejny wielbłąd. Ma stalowoszarą sierść, około metra wysokości i chęci do zabawy. To siódmy wielbłąd w opolskim stadzie.- Nowych zwierząt jest więcej. Ktoś, kto był u nas w ubiegłym roku mocno się zdziwi - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor zoo.
Osoby, które wolą aktywny wypoczynek, mogą w poniedziałek zaplanować krótki wypad poza miasto. Postarajcie się jednak zostawić samochody w domu. Pogoda ma sprzyjać wypadom rowerowym,Wyprawa do Turawy nie powinna być problemem nawet dla początkujących amatorów dwóch kółekNiecałe 20 kilometrów najlepiej pokonywać trasą przez Niwki i dalej na jeziora turawskie.
Ci, którym jeszcze nie dość mogą wybrać się od razu z Turawy do Dąbrówki Łubniańskiej. Ponoć woda bijąca w tamtejszym leśnym źródle ma właściwości lecznicze. Jak źródło odnaleźć? Na jego miejscu stoi dziś kapliczka.
Ogranicz ciasta - rozmowa z Magdaleną Kultys, dietetyczką z Opola
- Przed nami święta i uginające się pod naporem jedzenia stoły. Co zrobić, żeby po tych kilku dniach siedzenia za stołem nie okazało się, że waga wskazuje kilka kilogramów więcej?- Wielkanocne menu z pewnością nie należy do najlżejszych. Dlatego tradycyjne potrawy powinniśmy tak przygotowywać, żeby były mniej kaloryczne. Żurek i barszcz np. przygotować na lekkim warzywnym wywarze, do sałatek dodawać mniej majonezu, a zamiast tłustych boczków wybierać chude szynki lub gotowane i pieczone mięso.
- A jajka? Czy ten symbol Wielkanocy może sprawić, że przytyjemy?- Jajko zawiera 90 kcal. Wartość ta wzrasta, gdy spożywamy je z dużą ilością majonezu, chlebem. Najbardziej trzeba uważać na ciasta. Mazurki, baby i serniki to prawdziwe bomby kaloryczne.
- Żeby nie martwić się o swoją wagę po świętach, może zastosować sobie przed świętami głodówkę?- Może nie głodówkę, ale dobrze byłoby ograniczyć ilość kalorii. Już podczas świąt dobrze między posiłkami wychodzić na spacer, zwłaszcza, że ma być bardzo piękna pogoda. gru

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!