Podsumowanie 14 kolejki siatkarskiej PlusLigi

Gabriela Rosiak
W starciu Jastrzębskiego Węgla z AZS-em Olsztyn widać było brak na boisku Michała Łasko. Gabriela Rosiak
14 kolejka PlusLigi siatkarzy. Drużyna Delecty Bydgoszcz po wspaniałym widowisku awansowała na trzecie miejsce w tabeli, ZAKSA pewnie pokonała pod Jasną Górą Tytan AZS , a Indykpol Olsztyn nie poradził sobie z Jastrzębskim Węglem.

Delecta pewnie zmierza do pierwszej czwórki

Drużyna z Bydgoszczy od początku sezonu miała duży apetyt na znalezienie się w pierwszej czwórce kwalifikacji Plus Ligi po zakończeniu fazy zasadniczej. Mimo, ze przez dłuży czas znajdowała się poza nią (pozycja 5) nie zrezygnowała z walki. Po inauguracyjnym meczu 14. kolejki z Fartem Kielce bydgoszczanie awansowali na miejsce trzecie.

PlusLiga siatkarzy: Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce 3:0 [ZDJĘCIA]

Pod względem punktowym nie odstają od mających takie same cele Resovii czy Jastrzębskiego jednak w przypadku wyników ex aequo pod uwagę brany jest lepszy stosunek setów. Podopieczni Makowskiego zapewnili sobie taki pewnie wygrywając 3:0 z drużyną z Kielc. Trener kielczan po niekończącej się serii porażek zdecydował się na roszady w podstawowej szóstce.

Atakujący Sławomir Jungiewicz zastąpił Marcusa Nilssona, natomiast na rozegraniu nie pojawił się Pierre Pujol, a Michał Kozłowski. Niestety zmiany te nie wystarczyły na wygranie chociażby jednego seta, choć trzeba przyznać, że dwie pierwsze odsłony były wyrównane.
MVP: Dawid Konarski

ZAKSA zgarnia komplet

ZAKSA Kędzierzyn Koźle w zeszłym tygodniu pożegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów, musiała również przełknąć brak zdobyczy punktowych w meczu z Asseco Resovią Rzeszów. W sobotnim meczu z Tytanem AZS Częstochowa mimo ciągłych braków kadrowych spowodowanych kontuzjami kędzierzynianie byli faworytami.

PlusLiga siatkarzy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Tytan AZS Częstochowa 3:0

Akademicy spod Jasnej Góry nie wykorzystali słabszego okresu rywali i nic nie ugrali. Częstochowian zgubiły błędy własne popełniane w momentach gdy to oni wiedli prym w spotkaniu. Szczególnie zacięty okazał się set drugi, w którym nie wykorzystano aż sześciu piłek meczowych. Partia zakończyła się wynikiem 30:28, a cały mecz 3:0 dla gospodarzy.
MVP: Dominik Witczak

Skończyło się tylko na strachu

Jastrzębski Węgiel w ten weekend udał się do Olsztyna, aby zmierzyć się z przedostatnim w tabeli Indykpolem AZS Olsztyn. Osłabiona o Michała Łasko i Zbigniewa Bartmana drużyna spotkała się z oporem gospodarzy przed szybką i łatwą wygraną.

W pierwszym secie olsztynianie pokonali finalistów tegorocznego Pucharu Polski 25:18. Tej sztuki nie udało się powtórzyć w odsłonie drugiej, podczas której jastrzębianie zarówno na pierwszej jak i drugiej przerwie technicznej prowadzili zaledwie jednym „oczkiem”, znaczącą przewagę wypracowali sobie pod sam koniec, ostatecznie wygrywając 25:21.

PlusLiga siatkarzy - Indykpol Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 1:3

W partii trzeciej podopieczni Lorenzo Bernardiego od pierwszego gwizdka narzucili gospodarzom własne warunki gry. Gdy na tablicach w hali „Urania” widniał wynik 9:21 nic nie wskazywało na jakikolwiek zwrot akcji. A jednak olsztynianie zerwali się do ofensywy, nieźle spisując się także w defensywie. Odrobili 11 punktów zanim Jastrzębski Węgiel zdobył 25 „oczko”. „Pomarańczowi” nie wypuścili z rąk szansy na komplet punktów, wygrywając kolejny set do 22.
MVP: Michał Kubiak