Policjant z Opola na drugim miejscu Dancon March [zdjęcia]

Policjant z Opola drugi w Dancon March
Policjant z Opola drugi w Dancon March Materiały prasowe/ Policja w Opolu
Aleksander Sobieraj z opolskiej policji wziął udział w Dancon March i zajął II miejsce.

Policjant z Opola pokonał dystans 27 km w niespełna trzy godziny. Na całej trasie towarzyszył mu 10 kilogramowy ekwipunek.

Trasa Dancon March była wymagająca, w większości prowadziła przez górzysty teren. Każdy zawodnik był w pełnym umundurowaniu i z obciążeniem minimum 10 kg. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom ukończenia marszobiegu. Aleksander Sobieraj przegrał z reprezentantem Węgier. Trasę pokonał w 2 godz. 57 minut.

Dancon March to impreza organizowana przez duńskich żołnierzy, którzy stacjonują na misjach zagranicznych. W biegu wzięli udział mundurowi z ponad 30 państw, m.in. Włoch, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Maroka i Turcji.