Polska wygrała z Dominikaną 3:2 w setach 22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11 w ostatnim dniu turnieju World Grand Prix siatkarek w Hongkongu. To był ostatni mecz podopiecznych Jerzego Matlaka w tegorocznej edycji tego ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Polska wygrała z Dominikaną 3:2 w setach 22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11 w ostatnim dniu turnieju World Grand Prix siatkarek w Hongkongu. To był ostatni mecz podopiecznych Jerzego Matlaka w tegorocznej edycji tego cyklu. Polki już wcześniej straciły szanse na awans do turnieju finałowego.

Dzisiejszy mecz Polki zaczęły słabo. W pierwszym secie rywalki cały czas prowadziły i wygrały 25:22. W drugim secie było już zdecydowanie lepiej. To podopieczne Jerzego Matlaka miały inicjatywę i tę część gry wygrały 25:23. Trzeci set to już całkowita dominacja Polek, które wygrały bardzo głado, pozwalając siatkarkom z Dominikany zdobyć zaledwie 14 punktów.

Potem jednak sytuacja zmieniła się diametralnie. W czwartym secie to Polki zagrały bardzo pasywnie i zdobyły tylko 13 punktów. O zwycięstwie zatem musiał zadecydować tie break, którego Polki rozstrzygnęły na swoją korzyść. Wygrały go 15:11 i cały mecz 3:2.

Polskie siatkarki zakończyły udział w cyklu Grand Prix. Rozegrały dziewięć meczów, z których wygrały cztery spotkania, a przegrały pięć. Najpierw w Kielcach przegrały z Tajlandią 2:3 i z Holandią 0:3 i wygrały z Japonią 3:0, potem w Makau przegrały z Chinami 2:3, z Brazylią 1:3 i wygrały z Tajlandią 3:0. W Hongkongu natomiast najpierw przegrały z Holandią 0:3, potem wygrały z Chinami 3:2 i na zakończenie dzisiaj pokonały Dominikanę 3:2.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 19-23 sierpnia w Tokio. Oprócz reprezentacji gospodarzy Japonii zagra w nim pięć najlepszych drużyn z rozgrywek grupowych.


Polska - Dominikana 3:2 (22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11)


Polska: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Gajgał, Dorota Pykosz, Anna Barańska, Anna Woźniakowska, Joanna Kaczor, Paulina Maj (libero) oraz Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska, Eleonora Dziękiewicz.

Dominikana: Niverka Marte, Elisa Eve, Bethania de la Cruz, Milagros Cabral, Mambru Altagracia, Annerys Vargas, Beanda Castillo (libero) oraz Carmen Caso, Carla Echenique, Dahiana Burgos.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: