Polki wygrały z Dominikaną

IAR/zal
Polska wygrała z Dominikaną 3:2 w setach 22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11 w ostatnim dniu turnieju World Grand Prix siatkarek w Hongkongu. To był ostatni mecz podopiecznych Jerzego Matlaka w tegorocznej edycji tego ...

Polska wygrała z Dominikaną 3:2 w setach 22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11 w ostatnim dniu turnieju World Grand Prix siatkarek w Hongkongu. To był ostatni mecz podopiecznych Jerzego Matlaka w tegorocznej edycji tego cyklu. Polki już wcześniej straciły szanse na awans do turnieju finałowego.

Dzisiejszy mecz Polki zaczęły słabo. W pierwszym secie rywalki cały czas prowadziły i wygrały 25:22. W drugim secie było już zdecydowanie lepiej. To podopieczne Jerzego Matlaka miały inicjatywę i tę część gry wygrały 25:23. Trzeci set to już całkowita dominacja Polek, które wygrały bardzo głado, pozwalając siatkarkom z Dominikany zdobyć zaledwie 14 punktów.

Potem jednak sytuacja zmieniła się diametralnie. W czwartym secie to Polki zagrały bardzo pasywnie i zdobyły tylko 13 punktów. O zwycięstwie zatem musiał zadecydować tie break, którego Polki rozstrzygnęły na swoją korzyść. Wygrały go 15:11 i cały mecz 3:2.

Polskie siatkarki zakończyły udział w cyklu Grand Prix. Rozegrały dziewięć meczów, z których wygrały cztery spotkania, a przegrały pięć. Najpierw w Kielcach przegrały z Tajlandią 2:3 i z Holandią 0:3 i wygrały z Japonią 3:0, potem w Makau przegrały z Chinami 2:3, z Brazylią 1:3 i wygrały z Tajlandią 3:0. W Hongkongu natomiast najpierw przegrały z Holandią 0:3, potem wygrały z Chinami 3:2 i na zakończenie dzisiaj pokonały Dominikanę 3:2.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 19-23 sierpnia w Tokio. Oprócz reprezentacji gospodarzy Japonii zagra w nim pięć najlepszych drużyn z rozgrywek grupowych.

Polska - Dominikana 3:2 (22:25, 25:23, 25:14, 13:25, 15:11)

Polska: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Gajgał, Dorota Pykosz, Anna Barańska, Anna Woźniakowska, Joanna Kaczor, Paulina Maj (libero) oraz Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska, Eleonora Dziękiewicz.

Dominikana: Niverka Marte, Elisa Eve, Bethania de la Cruz, Milagros Cabral, Mambru Altagracia, Annerys Vargas, Beanda Castillo (libero) oraz Carmen Caso, Carla Echenique, Dahiana Burgos.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani