Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy. Znakomity debiut w reprezentacji zaliczył Ludovic Obraniak, który zdobył obydwa gole dla biało-czerwonych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy.

Znakomity debiut w reprezentacji zaliczył Ludovic Obraniak, który zdobył obydwa gole dla biało-czerwonych.Początek pierwszej połowy był nieco bezbarwny. W polskiej drużynie najbardziej widoczny był Robert Lewandowski, który kilka razy próbował przeforsować obronę Greków, jednak te wysiłki nie przynosiły efektów. Polscy piłkarze próbowali różnych wariantów - z daleka strzelał Rafał Murawski, a swoje umiejętności techniczne na bramkę próbował zamienić Ebi Smolarek. Po 45 minutach na tablicy wyników było jednak 0:0.

W drugiej połowie na boisko wszedł Ludovic Obraniak, Francuz z polskim obywatelstwem, który zadebiutował w polskiej drużynie narodowej. Okazało się, że decyzja Leo Beenhakkera była "strzałem w 10", bowiem już pierwsza akcja z udziałem tego piłkarza przyniosła Polsce gola. W polu karnym w obrotu lekko uderzył Marcin Masilewski, a piłka odbiła się od nóg Obraniaka, zmyliła bramkarza Greków i wpadła do ich bramki.

Kilkanaście minut później w Bydgoszczy rozpadał się deszcz. To nieco utrudniało poczynania obu drużynom. Nie przeszkodziło jednak Ludovicowi Obraniakowi, który w 79. minucie został bohaterem spotkania. Debiutant w naszej reprezentacji kilkanaście metrów od greckiej bramki dostał podanie od Pawła Brożka, bez namysłu uderzył i pokonał bramkarza gości.

Mecz Polska-Grecja był ostatnim sprawdzianem naszej drużyny narodowej przed kolejnymi spotkaniami w eliminacjach mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" zajmują w tej chwili trzecie miejsce w tabeli grupy 3. za Słowacją i Irlandią Północną, którą będą podejmować 5 września w Chorzowie.
Polska - Grecja 2:0 (0:0)

Bramki: Ludovic Obraniak - dwie (47, 79).
Sędzia: Kenji Ogiya (Japonia).
Widzów: ok. 19 000.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!