Polska wygrywa ze Słowenią

IAR/Zal

Reprezentacja polskich siatkarzy bliżej awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata. zespół Daniela Castelaniego pokonał pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego w Gdyni Słowenię 3:0 (25:16, 25:23, 25:15). Polacy objęli prowadzenie w turnieju, wyprzedzają Francję, która wygrała 3:1 ze Słowacją.

W pierwszym secie Polacy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, jednak Słoweńcy po kilku udanych akcjach przed pierwszą przerwą technicznym zmniejszyli stratę do dwóch punktów. "Biało-czerwoni" nadal mieli przewagę, po asie serwisowym Bartosza Kurka prowadzili 15:10, a potem konsekwentnie oddalali się od rywali, by ostatecznie pokonać ich 25:16.

Druga partia to początkowo spokojna gra zespołu Daniela Castellaniego, który powoli powiększał przewagę. Słoweńcy, podobnie jak w pierwszym secie, nie potrafili poważnie zagrozić Polakom, jednak po kilku błędach "biało-czerwonych" przewaga stopniała do zaledwie jednego punktu, a następnie rywale wyrównali na 19:19. Końcowka należała jednak do polskiego zespołu, między innymi dzięki skutecznemu blokowi i asowi serwisowemu Pawła Woickiego. Polacy wygrali 25:23.

Trzeci set to znów konsekwentne budowanie przewagi, przy czym Polacy nie powtórzyli błędu z poprzedniej partii i nie roztrwonili wypracowanej pozycji. Kontrolowali przebieg gry, pokonując Słoweńców 25:15.

Jutro "biało-czerwoni" zmierzą się ze Słowacją, i jeśli wygrają, a Francja poradzi sobie ze Słowenią, już po dwóch meczach wywalczą awans do mistrzostw świata. W niedzielę mecz z Francją.

Polska - Słowenia 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)

Polska: Piotr Gruszka, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Paweł Woicki, Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Michał Ruciak

Słowenia: Alen Pajenk, Davor Cebron, Mitja Gasparini, Matija Plesko, Tomislav Smuc, Jasmin Cuturić, Sebastjan Skorc (libero) oraz Tine Urnaut, Dejan Vincić