Kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie, a czterech jego kolegów z patrolu zostało rannych - poinformował IAR podpułkownik Dariusz Kacperczyk z Dowództwa Sił Operacyjnych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Starszy szeregowy Piotr Marciniak, z 6. Brygady Desantowo-Szturmowej to 13 polski żołnierz, który poniósł śmierć podczas misji w Afganistanie. Polacy zostali wezwani, około 11:00 polskiego czasu na pomoc przez oddział amerykańsko-afgański. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia wywiązała się walka.

Żołnierze sił koalicyjnych rzucili się w pościg za zamachowcami. W wyniku wymiany ognia zginął 30-letni starszy szeregowy Piotr Marciniak, a czterech żołnierzy zostało rannych. Podpułkownik Dariusz Kacperczyk dodał, że rannych żołnierzy ewakuowano do bazy w Ghazni. Jak zapewnia ppłk Kacperczyk - ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Być może część z nich trafi do szpitala w Bagram, ale o tym zadecydują lekarze.

Podczas akcji zlikwidowano kilku talilbskich bojowników. W walce zginął też jeden z dowódców oddziału, który organizował zamachy w pobliżu polskiej bazy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!