Na razie to próbny montaż, ale i tak potężna figura, wykonana z brązu, przyciągała oczy wielu opolan. Dziś pomnik tylko na chwilę stanie na Rynku, a jego oficjalnie odsłonięcie planowane jest na 20 maja w trakcie Dni Opola.Próbny montaż jest konieczny ze względu na wagę pomnika i konieczność jego dobrego posadowienia na płycie Rynku.

Wit Pichurski, autor rzeźby, nie tylko nadzorował całą operację, ale także tłumaczył opolanom, dlaczego pomnik nie jest jeszcze kompletny.

- Brakuje m.in. głowy konia, ale proszę się nie martwić. Będzie! - zapewniał ze śmiechem rzeźbiarz.

[przycisk_galeria]

Pomnik Kazimierza I Opolskiego, założyciela Opola, to część obchodów 800-lecia miasta. Niestety rzeźby - która waży ponad dwie tony - nie udało się przygotować w ubiegłym roku, kiedy miasto świętowało 800-lecie.

Dziś pomnik tylko na chwilę stanie na Rynku, a jego oficjalnie odsłonięcie planowane jest na 20 maja w trakcie Dni Opola.

Rzeźba stanie na Rynku pomiędzy arkadami i pierzeją, gdzie kiedyś działała kawiarnia Melba. Fundament kosztował około 200 tysięcy złotych, a odlew jest wart około 500 tysięcy złotych.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!