(© fot. Materiały policji.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sześciu młodym mężczyznom grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Praszki i Olesna zabezpieczyli również ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków i substancji mogących być narkotykami.

21 października br. ponad 20 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie i Komisariatu Policji w Praszce dokonało przeszukań pomieszczeń i osób mieszkających na terenie powiatu.

Posiadane przez policjantów informacje zostały potwierdzone. Ujawniono 36 gram amfetaminy, 147 gram marihuany, ponad 200 ml płynu służącego do produkcji tak zwanej tabletki gwałtu oraz około kilograma białego proszku. Ponadto policjanci zabezpieczyli kilkanaście ampułek wykorzystywanych najprawdopodobniej do porcjowania amfetaminy, nielegalnie posiadaną amunicję oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali sześciu młodych mężczyzn w wieku od 18-20 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu oleskiego. Prokurator Rejonowy w Oleśnie wszczął śledztwo w tej sprawie. 23 października wobec dwóch podejrzanych (18 i 21 lat) Sąd Rejonowy w Oleśnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Wobec jednej osoby prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Pozostałe osoby, po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostały zwolnione do domu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!