Porażka Orlika Opole. 0:7 z GKS-em Tychy [WIDEO]

Lucyna Jadowska
Orlik zmierzył się u siebie z GKS-em Tychy. Niestety, poniósł sromotną porażkę.
Orlik zmierzył się u siebie z GKS-em Tychy. Niestety, poniósł sromotną porażkę. Archiwum
W niedzielę (26 października) Orlik zmierzył się u siebie z GKS-em Tychy. Niestety, poniósł sromotną porażkę.

W niedzielnym spotkaniu faworytem był tyski zespół i znalazło to potwierdzenia na tafli. Orlik stracił bramkę już w pierwszej minucie, a po kilku minutach było już 0:2.

W 17 minucie meczu na ławkę kar został odesłany Łukasz Sznotala, a Tychy szybko powiększyły przewagę. Pierwsza tercja zakończyła się porażką 0:4.

W drugiej odsłonie Orlik zagrał znacznie lepiej, jednak nie zdołał znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Goście po raz kolejny umieścili krążek w bramce Johna Murreya.

W trzeciej tercji Orlik stracił jeszcze dwie bramki.

W kolejnym meczu Orlik zmierzy się z Polonią Bytom na Opolskim Tropolu we wtorek (28 października) o godzinie 18:30.

Orlik Opole - GKS Tychy 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Jurij Kuzin (1), 0:2 Maksym Kartoszkin (5), 0:3 Kacper Guzik (17), 0:4 Josef Vitek (19), 0:5 Kacper Guzik (30), 0:6 Radosław Galant (45), 0:7 Radosław Galant (48).

Orlik: Murray, Nobis – Kostek, Sordon, Szczurek, Szydło, F. Stopiński –Ł. Sznotala, M.Stopiński, Wójcik, Korzeniowski, Zwierz – Bychawski, Semiannikow, Kozub, Harcharik, Rompkowski – Trawczyński, Resiak, Gawlik, Virolainen, Tikchomirov. Trener: Jacek Szopiński.

Tychy: Zigardy, Sobecki- Mojzis, Besch, Galant, Kolusz, Guzik- Ferenc, Kotlorz, Bagiński, Kuzin, Kartoshin- Sokół, Pociecha, Łopuski, Parzyszek, Witecki- Wanacki, Jeziorski Witek, Różycki, Majoch. Trener: Jiri Sejba.

Kary: Orlik - 18; GKS - 12 minut. Widzów 400.