(© Fot. KWP Opole)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

38-letni Mariusz W., od roku 2009, poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Opolu. Dotyczyło wymuszenia rozbójniczego, którego dopuścił się na jednym z mieszkańców Niemodlina pod koniec 2004 roku. Chciał by ten rozprowadzał narkotyki.

Kiedy mężczyzna się nie zgodził, zmusił go do wypłaty 1 000 złotych z bankomatu, zaś z mieszkania poszkodowanego ukradł sprzęt muzyczny wart 4 500 złotych. Mieszkańca Niemodlina poinformował również, że na zastanowienie się ma czas do dnia następnego. Wyznaczył też miejsce spotkania. Jeśli ten nie zgodzi się na rozprowadzanie narkotyków to czeka go kara. Ma zapłacić 25 000 złotych.

Mieszkaniec Niemodlina natychmiast o całym zdarzeniu powiadomił policję. Mariusza W. policjanci zatrzymali w jednym z opolskich lokali gastronomicznych w trakcie spotkania z poszkodowanym mężczyzną. W grudniu 2005 roku Mariusz W. został skazany na trzy lata więzienia. Mężczyzna nie zgłosił się jednak do odbycia kary.

Miejsce pobytu 38-letniego mieszkańca Opola ustalili policjanci dzięki analizie kryminalistycznej. Funkcjonariusze z Opola skontaktowali się z oficerem łącznikowym w Berlinie, a ten z Policją niemiecką. Sąd Okręgowy w Opolu wydał w styczniu Europejski Nakaz Aresztowania. Mariusz W. został zatrzymany w Kolonii 27 stycznia.

Prokuratura Generalna w Kolonii zarządziła ekstradycję 38-letniego Mariusza W. do Polski. Wczoraj niemiecka Policja przekazała poszukiwanego mieszkańca Opola stronie polskiej.Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!