Wycieczka do Doha w Katarze, za którą organizator płaci 50 tys. dolarów - takie szczęście spotkało Agnieszkę Radwańską. "Isia" jest drugą rezerwową w rozpoczynających się dziś mistrzostwach WTA, których pula nagród to 4,45 mln "zielonych".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Turniej mający wyłonić najlepszą zawodniczkę sezonu rozegrany zostanie 39 raz. W ubiegłym roku również grano w Doha i wtedy Radwańska, będąc pierwszą rezerwową, wystąpiła w jednym meczu. Pokonała Swietłanę Kuzniecową i skasowała 150 tys. dolarów. Tym razem Polka jest drugą rezerwową, co oznacza, że dwie zawodniczki musiałyby ulec kontuzji, aby Radwańska weszła na kort. Pierwsza w kolejce czeka Rosjanka Wiera Zwonariewa.

Każda z ośmiu grających uczestniczek dostanie 100 tys. dolarów. Za wygrany mecz kasa wypłaci kolejne 100 tys. Przy komplecie zwycięstw jest do zgarnięcia 1,55 mln - o 210 tysięcy więcej niż przed rokiem! Dla porównania Radwańska w tym roku zarobiła 1.201.964 dolarów.

Uczestniczki turnieju WTA Championship zostały rozlosowane na dwie grupy. Grupę Białą tworzą: Rosjanka Dinara Safina, Dunka Caroline Wozniacki, Wiktoria Azarenka z Białorusi i Serbka Jelena Janković. W grupie Kasztanowej zagrają amerykańskie siostry Serena i Venus Williams oraz dwie Rosjanki - Swietłana Kuzniecowa i Jelena Dementiewa.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!