Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek (14.01) w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu o godz. 18.00.

Beata Wewiórka to urodzona w Opolu artystka, absolwentka ASP w ST. Petersburgu, malarka i konserwator zabytków i doktor sztuk plastycznych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP.

- Na mojej wystawie malarstwa w GSW zaprezentuję około 50 prac, w większości powstałych przez ostanie dwa lata - mówi Beata Wewiórka.

- "Redukcja kolorów" to przewrotny tytuł wystawy. Świadoma kompresja środków wyrazu niekoniecznie wiąże się z ograniczeniem przesłania autora, którym jest poszukiwanie własnego plastycznego piękna. Jest to świat abstrakcji, który unika wszelkiej dosłowności, jednoznaczności przedmiotu - dodaje.

Obrazom artystki tradycyjnie towarzyszy poezja Dobromira Kożucha.

Dodajmy, że 26 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z poetą Dobromirem Kożuchem pt. "Obrazowanie niewidzialnego", a na 7 lutego na godz.16.00 zaplanowano oprowadzenie autorskie po wystawie.

Przypomnijmy, Beata Wewiórka od 1994 roku szefuje Pracowni Konserwacji Zabytków w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Artystka jest wielokrotną laureatką wystawy konkursowej Salon Jesienny (lata 1999, 2002, 2003, 2004, i 2014).

W 2005 otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego "Dla Animatorów i Twórców Kultury", a w 2010 wyróżnienie Generalnego Konserwatora Zabytków oraz Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków
w konkursie na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa.

Wernisaż wystawy w GSW rozpocznie się o godz. 18.00.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Janek z D omecka (gość)

W S P A N I A Ł E ! G EN I A L N E ! Dlaczego to jeszcze nie jest wystawiane w Luwrze,tyle milionów ludzi by to obejrzało....