Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wicemarszałek Edward Hartwich i wicewojewoda Dariusz Kurzawa pełnić będą wartę honorową przy trumnach pary prezydenckiej.


Trwa przygotowywanie uroczystości pogrzebowych. W Bydgoszczy na Starym Rynku mają stanąć telebimy - szczegóły poznamy dopiero dziś podczas konferencji prasowej.


Diecezja bydgoska nie planuje żadnych, specjalnie odprawianych mszy świętych.


- W każdej parafii odbywać się będą nabożeństwa. Sprawdziło się to w dniu tragedii, kiedy bydgoszczanie spontanicznie przyszli na msze do kościoła garnizonowego, fary i kościoła Jezuitów - tłumaczy ks. Sylwester Warzyński, rzecznik diecezji. - Wiele osób wybiera się na uroczystości pogrzebowe do Warszawy i Krakowa. Na Starym Rynku staną telebimy. Organizowanie specjalnych nabożeństw nie byłoby stosowne.


W ,,Wiatraku" w niedzielę odbędzie się na koncert poświęcony pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W Sanktuarium Królowej Męczenników zaśpiewa Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej ,,Poznańskie Słowiki". Początek o godz. 19.30, po mszy świętej. W programie koncertu utwory Haendela, Mozarta oraz Stefana Stuligrosza.


- Jeśli wojewoda nie zostanie wezwany do Warszawy, weźmie udział w uroczystościach przygotowanych przez Fundację ,,Wiatrak" - zdradza Piotr Kurek, rzecznik wojewody.


Wczoraj do Warszawy wyjechała delegacja województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim i radnym województwa Marianem Gołębiewskim. Przedstawiciele naszego regionu będą uczestniczyć w ceremonii pożegnalnej w Pałacu Prezydenckim także dziś. Wicemarszałek Edward Hartwich i wicewojewoda Dariusz Kurzawa obejmą po południu wartę honorową przy trumnach Pary Prezydenckiej. Natomiast w jutrzejszych uroczystościach żałobnych na placu Piłsudskiego w Warszawie Kujawsko-Pomorskie reprezentować będzie kilkudziesięcioosobowa grupa z członkami zarządu Franciszkiem Złotnikiewiczem i Bartoszem Nowackim oraz sekretarzem Markiem Smoczykiem na czele.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!