Puchar Polski to po lidze najważniejsze krajowe rozgrywki. Z drugiej strony rywalizacja w nim czasem przez wiele klubów jest traktowana niczym przysłowiowe „piąte koło u wozu”. Na szczęście znacznie więcej jest zwolenników tychże zmagań.

Jedni chcą w ten sposób zdobyć cenne trofeum, inni zagrać w wielkim finale na pięknym stadionie. Są też i tacy, dla których puchar staje się ważniejszy aniżeli liga i jest głównym celem na wiosnę. Tak jak w przypadku LZS-u Starowice.

- Chcielibyśmy stworzyć nowy rozdział w historii klubu i takie trofeum to byłoby dla nas historyczne wydarzenie, dlatego gdzieś tam teraz wszystkie swoje siły w głównej mierze kładziemy na to, by je zdobyć, a potem na etapie ogólnopolskim spróbować zajść jak najdalej - nie kryje Jakub Reil, trener ekipy spod Grodkowa, a w pełni zgadzają się z nim jego podopieczni.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO!


Para, którą Starowice utworzyły razem z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale, wydaje się najbardziej równorzędna. Choć z drugiej strony żadnego rywala już na tym etapie nie można lekceważyć, bo tak wyrównanych rozgrywek jak w tym sezonie Pucharu Polski na Opolszczyźnie nie mieliśmy już dawno. Dość powiedzieć, iż na etapie ćwierćfinału jest sześć ekip z 4 ligi, pozostałe dwie są na jej swoistego rodzaju „styku”. Wszak Polonia Głubczyce w 3 lidze jest ostatnia, a Pogoń Prudnik do niedawna liderował w klasie okręgowej.

U kędzierzynian jednak nikt nie zamierza składać broni, choć zdają tam sobie sprawę z aspiracji przyjezdnych.

- Wiemy, że mocno idą na ten puchar i zależy im tam strasznie na tym trofeum - zaznacza Tomasz Hejduk, trener Chemika. - My mamy swoje problemy, ale na pewno przed „nikim się nie położymy”. Tak samo chcemy wygrywać, czy to w tym czy w następnym meczu i pokazać, że mimo przeciwności losu potrafimy grać w piłkę. Niemniej jednak swoje szanse dostaną młodsi gracze, którzy tak świetnie spisują się w lidze juniorów.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki!

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!