Ulica Kultury Ulica Kultury

(© Archiwum nto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Koncerty, warsztaty, happeningi i street art już od piątku w Opolu. Alternatywna kultura wyjdzie na ulice już po raz szósty.

Bazą Ulicy Kultury 2014 będzie fragment ul. Strzelców Bytomskich w okolicy rampy przy Kiosku Kulturalnym, która na czas trwania imprezy (piątek i sobota) zostanie wyłączony z ruchu. - W tym roku tematem przewodnim artystycznych działań są używane ubrania, tkaniny i materiały. W prosty sposób przerobimy je na niebanalne stroje, zabawki i gadżety - mówi Seweryn Ptak ze Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych, które organizuje imprezę.Z modą będą pracować w piątek i sobotę dzieci - podczas warsztatów „Wypchaj się” i dorośli - warsztaty „Re: Moda” (obowiązują zapisy - www.ulicakultury.opak.org.pl). W piątek bibliotekarze zapraszają do udziału w grze KonsoLove MBP (15-19). Tego dnia zaplanowano również występ zespołu Lecter (godz. 18, rampa) i AXMusique (godz. 20.30). Dzień zakończy instalacja interaktywna MÓW przed Instytutem Śląskim (godz. 21) i spektakl ogniowy Stowarzyszenia Manticora (MDK, godz. 21.30). Przeczytaj też: Ulica Kultury 2014, czyli trzy niebanalne dni W sobotę od godz. 11 przy rampie dzieci zamienią się w projektantów mody i stworzą stroje w klimacie lat 20. XX. wieku. Pomogą im pracownicy Archiwum Państwowego w Opolu. Natomiast w bunkrze przy Instytucie Śląskim od 13 do 19 artyści będą prezentować dźwięki z pogranicza muzyki elektronicznej i mechanicznej.W poniedziałek na dziedzińcu Zespołu Szkół TAK, od godz. 9 powstawać będzie muralu Ireny Sendlerowej. na godz. 12 zaplanowano otwarcie wystawy prac plastycznych i spotkanie z Renatą Piątkowską autorką książki o Sendlerowej. Wprogramie też happening i pokazy street dance (godz. 13) oraz warsztaty street-art (godz. 14-17).Przeczytaj też: Ulica Kultury 2014 - program

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: