Short track. Dziewczyny jadą do Ameryki

Teraz Opole
Teraz Opole
Aida Bella i Malwina Zawada wywalczyły nominację do kadry short tracku na pierwsze tegoroczne zawody Pucharu Świata, które za trzy tygodnie odbędą się w amerykańskim Salt Lake City.

Obie o przepustkę postarały się w zawodach Pucharu Polski, który odbył się w Sanoku.- Obie wypadły bardzo dobrze, nie tylko jeżeli chodzi o miejsce, ale także czasy, co jest najważniejsze - podkreśla trener Anna Łukanowa -Jakubowska. - Aida Bella i Malwina Zawada po zsumowaniu punktów z rywalizacji na 500 i 1000 metrów zajęły w wieloboju odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce. Bardzo liczyliśmy, że do USA pojedzie także Adam Filipowicz, ale w Sanoku ukończył zaledwie dwa wyścigi, a w walce z rywalami zanotował groźnie wyglądający upadek i wylądował w szpitalu. Jednak dzień wcześniej uzyskiwał dobre wyniki i jest rezerwowym. Teraz najważniejsze, aby jak najszybciej doszedł do siebie.
Na końcowy sukces Belli w zawodach pucharowych złożył się przede wszystkim świetny występ na 500 m. Opolanka, która wróciła do ścigania po dłuższej przerwie od początku sezonu regularnie jeździ nieco ponad 46. sekund.
- To najlepiej w karierze, dlatego liczę, że wreszcie skutecznie powalczy nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a może i na świacie - dodaje Łukanowa-Jakubowska, która jest asystentem trenera kadry narodowej Kanadyjczyka Johna Monroe.
Na dwa razy dłuższym dystansie Bella upadła w półfinale i została sklasyfikowana na 5. miejscu. Z kolei Zawada na obu dystansach wypadła identycznie, zajmując 3. miejsca. W klasyfikacji łącznej była czwarta. Opolanki przedzieliły Paula Bzura i Patrycja Maliszewska. Ta czwórka pojedzie w USAw sztafecie, a także indywidualnie, choć nie ma jeszcze decyzji, kto i na jakim dystansie.