Short track. Trójka naszych w kadrze

Teraz Opole
Teraz Opole
Sławomir Jakubowski
Do 8-osobowej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w szwedzkim Malmoe (18-20. stycznia) zakwalifikowało się troje reprezentantów AZS-u Politechniki Opole.

Zadecydowały o tym międzynarodowe zawody Danubia Cup, które odbyły się w stolicy Węgier - Budapeszcie.Z szóstki reprezentantów AZS-u Politechniki najlepiej wypadł Adam Filipowicz. W klasyfikacji wielobojowej zawodów w Budapeszcie zajął na 18 zawodników 5. miejsce. Wygrał inny Polak - Bartosz Konopko, ale Filipowicz był drugim z naszych rodaków i tym samym zapewnił sobie start na mistrzostwach Europy, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i w sztafecie.W rywalizacji kobiet w gronie 20 startujących było dziesięć Polek, z czego połowa to zawodniczki z Opola: Aida Bella, Marta Wójcik, Barbara Kobylakiewicz, Oliwia Gawlica i Magdalena Szwajlik. Z tej grupy najlepiej wypadła Bella. W klasyfikacji wieloboju zajęła ona 7. miejsce. Był to jednak trzeci wynik jeśli chodzi o reprezentantki Polski. Lepsze od opolanki okazały się siostry: Patrycja i Natalia Maliszewskie i to one wystąpią w Malmoe w konkurencjach indywidualnych. Belli zostaje start w sztafecie, tak jak drugiej zawodniczce AZS-u Politechniki - Marcie Wójcik, która w wieloboju zajęła 9. pozycję. Kobylakiewicz została sklasyfikowana na 13. miejscu, Gawlica na 16. pozycji, a Szwajlik zajęła przedostatnią 19. lokatę.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0