Short track. Workiem medali zwieńczyli sezon

Teraz Opole
Teraz Opole
klubowe
Specjaliści od short tracku spotkali się w Elblągu, gdzie w Mistrzostwach Polski rywalizowali seniorzy i młodzieżowcy, a zawody te wieńczyły sezon.

Okazały się bardzo udane dla opolan z AZS-u Politechnika, którzy wywalczyli 7 krążków w starszej grupie wiekowej i 8 w młodszej.Jako jedyna z naszych łyżwiarek po mistrzostwo kraju seniorów sięgnęła Barbara Kobylakiewicz, która w finale 1500 metrów po emocjonującym wyścigu jako pierwsza minęła linię mety z minimalna przewagą na Patrycją Maliszewską (Juvenia Białystok). Trzecia była Natalia Maliszewska (Juvenia), a kolejne lokaty zajęły opolanki: Marta Wójcik i Oliwia Gawlica.Kobylakiewicz oprócz złota wywalczyła jeszcze trzy srebrne medale: indywidualnie na 1000 m (przegrała z Patrycją Maliszewską) i w wieloboju oraz w sztafecie na 3000 m (obok niej jechały: Wójcik, Gawlica, Kaja Pniewska, Magdalena Szwajlik). Była także czwarta na 500 m i piąta na 3000 m.Tak jak Kobylakiewicz, promieniała Marta Wójcik. Finał 500 metrów był kolejnym starciem opolsko-białostockim i zakończył się sukcesem P. Maliszewskiej, przed klubową koleżanką Nikolą Mazur. W pojedynku akademiczek o brąz górą była Wójcik, wyprzedzając Kobylakiewicz. Do tego Wójcik dorzuciła: srebro w sztafecie, dwa 4. miejsca na 1500 m i w superfinale na 3000 m i piątą lokatę na 1000 m.W superfinale mistrzostw pojechało siedem najlepszych zawodniczek, a nieoczekiwanie najlepiej spisały się te z najskromniejszym dorobkiem medalowym. Swój pierwszy indywidualny medal zdobyła Gawlica, która przegrała tylko z Paulą Bzurą.W zawodach rywalizowało dwóch naszych łyżwiarzy. Dużo lepiej spisał się Adam Filipowicz, który w rywalizacji na 500 m stanął na najniższym stopniu podium. Szósty był na 1000 m i w wieloboju, a czwarty na 3000 m. Łukasz Fabjański plasował się w drugiej dziesiątce.W stawce młodzieży po cztery krążki zdobyły Kobylakiewicz (złoto na 1000 i 1500 m oraz w wieloboju, srebro na 500 m) i Wójcik (złoto na 500 m, srebro na 1500 m, brąz na 1000 m i w wieloboju).