Siatkarki ECO UN Opole wciąż niepokonane

Mirosław
Po jednostronnym spotkaniu ECO AZS UNI Opole dopisał na swoje konto piąte zwycięstwo w sezonie.

Od pierwszej piłki widoczna była różnica klas widoczna także w ligowej tabeli. W całym meczu zespół z Katowic ani przez chwilę nie był w stanie zagrozić gospodyniom. Dość powiedzieć, że w pierwszym secie przyjezdne zdobyły zaledwie 8 punktów, z czego aż siedem, po błędach własnych ECO.

Duża w tym zasługa doskonałej gry Opolanek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła - począwszy od zagrywki, poprzez blok, obronę, a na atomowych atakach w wykonaniu tria Inez Pfeifer – Monika Głodzińska – Magda Woźniczka kończąc.

Drugiego seta Katowiczanki rozpoczęły nieco lepiej, od prowadzenia 3:1, jednak bardzo szybko zostały skarcone serią świetnych zagrywek Joanny Moczko, która zaserwowała 4 asy, a w pozostałych sytuacjach jej koleżanki otrzymywały okazje do kontr, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 11:3 dla gospodyń. Takiej przewagi akademiczki nie zamierzały wypuścić i wygrały seta do 15.

W trzecim secie, trener Patryk Fogel wprowadził do gry trzecią rozgrywającą – Natalię Czaplę (w pierwszej partii rozgrywała Maria Woźniczka, a w drugiej Agata Wilk) w żaden sposób nie wpłynęło to jednak na zmianę obrazu gry zespołu. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy sprawdzić różne ustawienia, zagrać bardziej treningowo. Taki był też mój cel żeby nie eksploatować bardziej doświadczonych zawodniczek. Mamy młodzież, niech gra młodzież. Dzisiaj aż miło było popatrzeć na to co zrobiliśmy. – podkreślał trener Fogel.

ECO UNI Opole w trzeciej, ostatniej, odsłonie meczu, również szybko osiągnęło wysoką przewagę. Przy zagrywce Magdaleny Woźniczki ze stanu 6:5 wynik zmienił się na 14:5 i Opolanki miały już wszystko pod kontrolą.

W meczu z Sokołem wystąpiła 15-letnia Angelika Rusin i to właśnie ona, atakiem z lewego skrzydła zdobyła ostatni punkt spotkania. – Mecz był dla nas dużym wyzwaniem bo z teoretycznie najsłabszymi gra się najtrudniej, ale pokazałyśmy co potrafimy i jestem bardzo zadowolona z każdej z nas.

Każda dała z siebie 100% i mimo wielu zmian trenera grałyśmy na równym poziomie – chwaliła drużynę Magdalena Woźniczka, najlepsza zawodniczka meczu z Sokołem. – Jest to dla mnie ogromna satysfakcja, bo zostałam wybrana z wielu zawodniczek. Nie spodziewałam się tego więc jest to szczególnie miłe wyróżnienie – dodaje.

Akademiczki z dorobkiem 14 punktów umocniły się na pierwszym miejscu. W następnej kolejce Opolanki czeka wyjazd do Wodzisławia Śląskiego na mecz z przedostatnią w tabeli Zorzą.

ECO UNI Opole – Sokół Katowice 3:0 (25:8, 25:15, 25:10)
ECO: Maria Woźniczka, Pfeifer, Moczko, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Rygalik, Kuziak (libero), Pacholak (libero) oraz Rusin, Wilk, Czapla.
Trener: Patryk Fogel

Sokół: Bubula, Kandys, Pietroczuk, Jakubiec, Kondla, Rosadzińska, Gołda (libero), Słomiany (libero) oraz Zawadzka, Kroplewska, Wróblewska, Piasecka.
Trener: Alan Polok