Siatkarki SMS-u LO 2 Opole pokonały Victorię Lubliniec

W wyjazdowym spotkaniu siatkarki SMS LO2 Opole pokonały w Lublińcu miejscową Victorię 3:2.

Pierwsze wyjazdowe i drugie z rzędu zwycięstwo w tym roku zapisały na swoim koncie zawodniczki SMS-u LO2 Opole. Pierwszy set wygrały przyjezdne, jednak miejscowe doprowadziły do remisu. Trzeci set ponownie padł łupem zawodniczek SMS-u. Przy stanie 2:1 w setach wydawało się, że opolanki pójdą za ciosem, tym bardziej, że w czwartej partii prowadziły już 8:1. Wtedy jednak coś przestało funkcjonować w obronie i ataku, co skrzętnie wykorzystały miejscowe. Set zakończył się wygraną Victorii 25:21. W tie-breaku lepsze okazały się opolanki, choć przegrywały już 9:7, ostatecznie skuteczne ataki pozwoliły na zwycięstwo do 14
Zwycięstwo z Victorią opolanki mogą zawdzięczać dobrej grze całego zespołu. Warto jednak podkreślić wysoką dyspozycję w obronie Anny Grzechnik i Dominiki Sachnik.
Warto podkreślić, że to już czwarte zwycięstwo SMS-u w sześciu meczach rundy rewanżowej i 10 punktów zdobytych w rundzie rewanżowej
Następne spotkanie ligowe zawodniczki SMS-u rozegrają 9 lutego, na wyjeździe z PLKS-em Pszczyna. Mecz z MKS-em Swidnica z 2 lutego został przełożony na 16.02.
Victoria Lubliniec - SMS LO2 Opole 2:3 (20:25, 25:21, 22:25, 25:21, 14:16)SMS: Karolina Kupczak, Martyna Paczkowska, Sabina Gierejkiewicz, Marysia Godlewska, Agata Skikiewicz, Anna Grzechnik, Dominika Sachnik (libero) oraz Katarzyna Krawczyk, Marta Sikora, Dominika Krupa, Edyta Dryja, Dorota Sidło.
Pozostałe wyniki 17 kolejki II ligi:SMS PZPS II Sosnowiec - Zorza Wodzisław Śl. 3:1 (21:25, 25:18, 25:15, 25:8)MKS Świdnica - SPS Politechnika Częstochowska 1:3 (25:21, 18:25, 18:25, 21:25)PLKS Pszczyna - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:19)Gaudia Trzebnica - AZS Pol. Śląskiej Gliwice 0:3 (14:25, 20:25, 14:25)Sokół Katowice - Silesia Volley II 3:2 (25:18, 22:25, 25:23, 18:25, 15:8)