[Siatkówka] SMS LO 2 Opole wygrywa

SMS Opole

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej SMS LO 2 Opole podejmował na własnym parkiecie Dębowiankę Pszczyna.

Licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać a brak emocji.

Pierwsze dwa sety potoczyły się szybko. W pierwszym opolanki nie dały przeciwniczkom żadnych szans i pewnie zwyciężyły do 13. W drugiej partii rolę się odwróciły i lepsze okazały się siatkarki z Pszczyny.

Trzeci set rozgrzał publiczność. Podopieczne Patryka Fogela prowadziły już 4:0 i 9:6. Jednak przyjezdne nie dawały za wygraną i po chwili to one miały czteropunktowe prowadzenie 13:17. Dzięki dobrej zagrywce Marty Zich, skutecznym atakom Patrycji Gądek i kiwce Agaty Wilk miejscowe wyszły na prowadzenie 23:21. Za chwilę na tablicy wyników był remis po 23. Od tego momentu trwała zacięta walka o każdą piłkę. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały opolanki zwyciężając 32:30.

Czwartego seta z animuszem rozpoczęły przyjezdne wypracowując siedmiopunktową przewagę 5:12. Kiedy wydawało się, że będzie tie-breake do walki ruszyły miejscowe. Siatkarki SMS-u konsekwentnie odrabiały straty i ostatecznie zwyciężyły 25:23

Przed SMS-em faza play-off, w której zmierzy się z Sokołem Katowice. Pierwsze spotkania odbędą się w Katowicach 7 i 8 marca

- Było dużo emocji, dużo walki i długich wymian. Ciężko nam się kończyło ataki, jednak cieszę się, że większość z nich była na naszą korzyść i dałyśmy radę wyciągnąć wynik. Przed nami play-offy Będziemy trenować i grać sparingi. Liczymy na walkę do ostatnich piłek – powiedziała po spotkaniu przyjmująca SMS-u Dominika Krupa.

polecane: MiauCzat: Wiktoria Gąsiewska o miłości do Adama! Kiedy ślub?