[Siatkówka] SMS LO II Opole awansował do play-off

Siatkarki SMS-u LO II Opole pokonały w zaległym spotkaniu Olimpię Jawor 3:1. Dzięki zwycięstwu zagwarantowały sobie udział w fazie play-off na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej

Mecz odbywał się w środku tygodnia, mimo tego kibice zapełnili halę przy ulicy Pułaskiego 3.
Początek spotkania należał do przyjezdnych, które wygrały pierwszego seta. W drugim secie do boju ruszyły siatkarki SMS-u i szybko zbudowały dużą przewagę (23:13). Znaczne prowadzenie spowodowało chwilowe rozluźnienie w szeregach gospodyń, jednak siatkarki Olimpii nie wykorzystały tego.
Trzeciego seta opolanki rozpoczęły fatalnie. Przyjezdne prowadziły już 8:0, a trener miejscowych Patryk Fogel wykorzystał dwa czasy. SMS zaczął konsekwentnie odrabiać straty i ostatecznie zwyciężył. Czwartą partię bez większych przeszkód – mimo kilku kontrowersyjnych decyzji sędziów – rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie i powróciły na fotel lidera.
SMS LO II Opole - Olimpia Jawor 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:18)
SMS: Agata Wilk, Martyna Paczkowska, Marta Zich, Sabina Gierejkiewicz, Anna Grzechnik, Joanna Moczko, Daria Michalak (libero) oraz Dominika Krupa, Judyta Gawlak, Katarzyna Krawczyk, Marta Sikora.