[Siatkówka] Szczyrk lepszy od Opola

Opolanki przegrały na własnym parkiecie z SMS-em PZPS II Szczyrk, choć wynik pojedynku mógł być inny.

Sobotnie spotkanie z zespołem Szczyrku nie przebiegło po myśli opolanek. Pierwsze dwie partie toczyły się według utartego schematu: przyjezdne odskakiwały na kilka punktów, a miejscowe goniły.
Końcówka pierwszego seta była niezwykle emocjonująca. Opolanki przy stanie 24:22 miały dwie piłki setowe, jednak skutecznie w bloku zagrały przyjezdne, które ostatecznie zwyciężyły do 27.
Początek kolejnej partii należał do reprezentantek Szczyrku, które wygrywały 4:10. Dzięki skutecznej zagrywce Martyny Paczkowskiej zawodniczki miejscowego SMS-u doprowadziły do remisu. Po chwili ponownie na sześć punktów odskoczyły przyjezdne, które nie oddały prowadzenia aż do końca seta.
Trzeci set również wygrały podopieczne Waldemara Kawki i w całym spotkaniu triumfowały 0:3
W nadchodzącą sobotę 18.10.2014 r. SMS LO 2 Opole zmierzy się we własnej hali z faworytem ligi Sokołem Katowice.
SMS LO 2 Opole - SMS PZPS II Szczyrk 0:3 (27:29, 22:25, 22:25)
SMS LO 2 Opole: Martyna Paczkowska, Dominika Krupa, Anna Myjak, Marta Zich, Agata Wilk, Patrycja Gądek Daria Michalak (libero) oraz Melania Stanossek, Marta Sikora, Justyna Łysiak, Monika Głodzińska, Joanna Kocemba
SMS PZPS II Szczyrk: Julia Nowicka, Weronika Sobiczewska, Michalina Rola, Zuzanna Paulina Świder, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Żurawska (libero) oraz Magdalena Stysiak, Izabela Musiał, Julia Serowiecka, Weronika Mielczarek, Gabriela Markowska

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0