[Siatkówka] Trzecia wygrana z rzędu SMS-u LO 2 Opole

Siatkarki SMS LO 2 Opole w trzech setach pokonały MCKiS Jaworzno. Po tej kolejce zespół zamieniły się miejscami w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, jednak po skutecznych atakach Patrycji Gądek i Martyny Paczkowskiej SMS wyszedł na prowadzenie 12:10. Opolanki zdołały jeszcze powiększyć przewagę do czterech punktów 18:14, lecz końcówka seta był dość nerwowa. Przyjezdne zdołały wybronić trzy piłki meczowe, ostatecznie dzięki dobrej grze Joanny Kocemby miejscowe zwyciężyły do 24.
Drugi set przebiegał remisowo do stanu 8:8. Później zagrywką zaczęła razić Marta Zich, a SMS zaczął „odskakiwać" przyjezdnym wygrywając do 16.
Na trzecią partię MCKiS wyszedł zmotywowany szybko uzyskując prowadzenie 1:6. Opolanki konsekwentnie odrabiały straty, a dzięki dobrej zagrywce Joanny Kocemby i ponownie Marty Zich wyszły na prowadzenie 19:15. Przyjezdne nie dawały za wygraną, jednak tego dni lepszy był SMS, który ostatecznie zwyciężył 3:0.Dla podopiecznych Patryka Fogla była to trzecia wygrana za trzy punkty. Dzięki temu opolanki awansowały z piątego na trzecie miejsce.
- Dwa pierwsze sety były bardzo ładne, w trzecim wkradło się rozluźnienie. Myślę, że gramy co raz lepiej i jesteśmy w formie. Miałyśmy fatalny początek, nic nie układało się po naszej myśli, a teraz mamy trzy wygrane. Myślę, że to umocni zespół i da motywację do dalszych treningów, jeżeli dalej będziemy podwyższać naszą formę to jesteśmy w stanie wygrać z każdym – powiedziała po meczu kapitan zespołu Joanna Kocemba.
SMS LO 2 Opole - MCKiS Jaworzno 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)
SMS: Joanna Kocemba, Agata Wilk, Martyna Paczkowska, Anna Myjak, Marta Sikora, Patrycja Gądek, Daria Michalak (libero) oraz Monika Głodzińska, Melania Stanossek, Marta Zich, Beata Grzechnik, Dominika Krupa
MCKiS: Katarzyna Gołąbek, Dominika Bałdys, Marta Trebert, Wiktoria Sowińska, Paulina Michalak, Karolina Kuryło, Kamila Colik (libero) oraz Agnieszka Lipka, Agnieszka Sprątek, Edyta Dryja, Ewa Krupa, Barbara Chłopek