SMS LO 2 Opole na fali!

W sobotnie popołudnie seniorki SMS LO 2 Opole nie dały szans rywalkom z Jaworzna, a w niedzielę juniorki zapisały na swoje konto ósmą wygraną.

Po emocjonującym spotkaniu siatkarki SMS LO 2 Opole pokonały Cargo Jaworzno 3:0.
Pierwszy set nie był przeznaczony dla ludzi o słabych nerwach. Choć przyjezdne prowadziły już 24:20 to miejscowe obroniły cztery piłki setowe i doprowadziły do remisu. Ostatnie słowo należało do zawodniczek SMS-u, które ostatecznie zwyciężyły 35:33.
Druga partia przebiegała pod dyktando miejscowych. Przy stanie 23:14 przyjezdne przejęły inicjatywę i doprowadziły do wyniku 23:21. Jednak to wszystko na co było stać zawodniczki z Jaworzna.W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 12:12, później na parkiecie dominowały już tylko opolanki.
Runda rewanżowa rozpoczęła się dla SMS-u udanie. Dwa zwycięstwa z rzędu nad wyżej notowanymi zespołami pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość.
SMS LO 2 Opole - MCKiS CARGO Jaworzno 3:0 (35:33, 25:21, 25:15)
SMS: Karolina Kupczak, Martyna Paczkowska, Marysia Godlewska, Anna Grzechnik, Dominika Krupa, Iza Łabuz, Dominika Sachnik (libero) oraz Marta Sikora, Sabina Gierejkiewicz, Katarzyna Krawczyk, Agata Skikiewicz.
Juniorki SMS-u bez większych problemów pokonały na wyjeździe Technodrew Zawadzkie i zanotowały na swoim koncie ósme zwycięstwo z rzędu.  W pierwszym secie opolanki kontrolowały grę od początku, prowadząc 3:0, później 8:3 i 19:11 po asie serwisowym Edyty Dryji. 25 punkt zdobyłą atakiem Anita Kląskała.
Drugi i trzeci set to prowadzenie od początku miejscowych, jednak ostatecznie wygrane opolanek. Najskuteczniej w ataku zaprezentowały się Sandra Salera i Adrianna Roszak.
UKS Technodrew Zawadzkie SMS II LO Opole 0:3 (17:25, 16:25, 16:25)
SMS: Edyta Dryja, Sandra Salera, Ewa Borowiecka, Wioletta Kozołup, Adrianna Bruździńska, Anita Kląskała, Magdalena Gutka (libero) oraz Adrianna Roszak, Karolina Gutka, Martyna Bieszczad, Marta Gutka.