SMS Opole. Przegrana w nowym roku

W pierwszym noworocznym spotkaniu siatkarki SMS-u LO2 Opole uległy w Częstochowie miejscowemu SPS-owi 0:3 w meczu 14 kolejki II ligi.

Siatkarki SMS-u LO2 Opole przegrały na wyjeździe w liderem II ligi. Choć w Częstochowie nie udało ugrać się seta to gra opolanek mogła się podobać. Oba zespoły potrafiły grać niemal punkt za punkt do połowy seta, po czym częstochowianki odskakiwały. W pierwszym secie SMS trzymał kontakt do stanu 18:18, w drugim 15:14, w trzecim podobnie.
W następnej kolejce (12.01.2013) SMS czeka ponownie wyjazd, tym razem do Sosnowca, gdzie zmierzy się z tamtejszym SMS PZPS II Sosnowiec.
SPS Politechnika Częstochowska - SMS LO II Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)
SMS: Karolina Kupczak, Martyna Paczkowska, Dominika Krupa, Katarzyna Krawczyk, Anna Grzechnik, Dorota Sidło, Dominika Sachnik (libero) oraz Agata Skikiewicz, Sabina Gierejkiewicz, Marta Sikora, Marysia Godlewska, Edyta Dryja.
Pozostałe wyniki spotkań 14 kolejki II ligi:Gaudia Trzebnica - SMS PZPS II Sosnowiec - 13.01.2013Sokół Katowice - PLKS Pszczyna 3:1Silesia Volley II - MKS Świdnica 3:1AZS Pol. Śląskiej Gliwice - Victoria Lubliniec 3:2MCKiS Jaworzno - Zorza Wodzisław Śl. 3:1
W ostatnim turnieju przed finałem województwa kadetki SMS-u LO2 Opole, na własnej hali przegrały z NTSK I Nysa 2:3 i wygrały ze Spartą Paczków 3:0.
NTSK i SMS wcześniej już zapewniły sobie awans do finału, który rozegrany zostanie za dwa tygodnie. W związku z tym wyniki sobotniego turnieju nie miały większego znaczenia.
Opolanki wystąpiły w składzie: Martyna Bieszczad, Adrianna Roszak, Ewa Borowiecka, Karolina Gutka, Agata Tracz, Aleksandra Kamieniak, Aleksandra Mazur.
Komplet wyników:SMS LO2 Opole - NTSK I Nysa 2:3NTSK - Sparta Paczków 3:0SMS - Sparta 3:0