Tak wygląda chodnik na alei Solidarności w Opolu. Dlaczego drogowcy go nie odśnieżyli?

Redakcja

Chodnik na Al. Solidarności wygląda koszmarnie - napisał do nas w poniedziałek po południu internauta Łukasz. "Jest godzina 16.00, a drogowcy do tej pory go nie odśnieżyli. Jak mają się tam poruszać osoby starsze, jak przejechać wózkiem?". Czytelnik zwraca uwagę, że taka sytuacja jest zrozumiała zaraz po opadach śniegu. "Przykre to, jak miasto dba o swoich mieszkańców" - kończy pan Łukasz.
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.02.2019, 11:32

Gościu, w jakiej cenie maski p.gaz.(smog) dla niemowlaków i oczyszczacze powietrza w wersji compact do wózków ?

06.02.2019, 09:06

w ramach podsumowania: jaka wysoka kultura dyskusji.

05.02.2019, 17:41

Panie Gość- Schowaj zesz Pan swojego starego, sflaczałego diesla to normy się od razu Panu poprawia nie tylko powietrza... Od kiedy , Aleja Solidarności jest tak bardzo uczeszczana droga, skoro wszelkie pomiary natężenia ruchu mierzone są na ulicach Niemodlińskiej, Ozimskiej , Boh Monte Cassino i 1-szego Maja. Sugeruje żeby to Pan nie wychodził z domy gdyż oddychając wydala Pan CO2 a tym przyczynia się do wzrostu zanieczyszczeń.Mysle ze powinien , udac się Pan do Castoramy wzdłuż Solidarnosci po obfitych opadach sniegu, najlepiej na sankach do tyłu , następnie w rakach i masce lub pełnym kombinezonie OP1 wziął z półki gumowy młotek i ostro się nim pier..ąć w łeb... niech Pan tylko przestrzega instrukcji ...

05.02.2019, 13:28

O kuźwa ,aktywista przypełzł ,pewnie OAS ...

05.02.2019, 13:06

Do pana EDWIN JOJKO: chce Pan powiedzieć, że z niemowlakiem spaceruje Pan Aleją Solidarności? Toż ta ulica ma jedną z większych Opolu przekroczeń normy pyłu PM10 i to codziennie - nie czuje Pan tego? Ludzie kłócą się o śnieg, a powietrze, które wdychają mają gdzieś - wieczorkiem biegał tą samą drogą jakiś "zapalony" sportowiec.

05.02.2019, 12:49

GNIDO - To jest teren miasta :) Jak to w innym klasyku " Wisnia jest Wisnia " :D

05.02.2019, 12:47

"Bo Pan z zawodu jest DYREKTOREM!" :))) Dzwoń do SM niech się wykazują...

05.02.2019, 12:32

GNIDO - Pokaz proszę inna droge Malinka - ZWM bez latania w kółko po osiedlach które tez nie sa odsniezone? Solidarnosci to przecież taki prestiż miał być. Wiesz co by zrobili za PRL z kims takim ? My z wozkami damy rade a co ma osoba ma wozku inwalidzkim powiedzieć? Raz ze nie dojedzie na przystanek 15 po drugiej stronie , dwa kierowcy autobusów nie kwapia się by opuscic rampe. Dobra, mogłem jechać autem , tylko wiemy ile ich jeździ i czasem nie da się zaparkować a spacer jest wskazany dla nas i dziecka. Niestety , betonowa dzungla , bez pomyślunku ... byleby kase wydac a potem fajerwerki odpalić :) Nie czepiam się Ciebie ale tych w ratuszu którzy biora nie mała kasiorke a ich praca wygląda jak w pewnym polskim filmie .... " Panie Dyrektorze ale tam jest jezioro ... dobrze , dobrze niech sobie stoi ten jeden budynek w zieleni " :P Ot szpece :)

05.02.2019, 12:13

Jakoś moi rodzice dawali radę z sankami ,mną i zakupami i przeżyli ja też ,to że można odsnieżyć to racja mnie też wpienia jak już jedzie to pierdzikółko z pługiem to potrafi odśnieżyć kilometr chodnika a ominąć 30 metrów bo przy posesji i mają to w dupie, ale skoro nie odśnieżyli to po co tam się pchać jak wiadomo że nie przejdziesz czy tam nie przejedziesz?

05.02.2019, 12:08

GNIDO - a jak będę wracal i snieg stopnieje to sanki wezme na plecy a dziecko pod pache jedna a zakupy pod druga? No dobrze mówisz ze nie każdy używa rozumu. Wiesz co mówisz. Nie jest problemem odsniezyc te chodniki , problemem jest niechcec . No ale takiego macie prezydenta jakiego zescie wybrali albo wam wybrano....

05.02.2019, 12:05

Edwin nie jojkaj ,po to ludzie mają rozum (nie wszyscy) żeby go używać ,skoro jest alternatywa to powinno się z niej skorzystać a nie pchać się ze spacerowym wózkiem w zaspy,zawsze można gondolę z wózka zamocować na sankach i to działa tylko trochę inwencji a nie samo jęczenie. Ładowanie sie wózkiem w taki śnieg to tak jakby chęć bronowania podtopionego pola matizem o jęczenie że się ugrzęzło...

05.02.2019, 11:34

Pan z MZD w rozmowie telefonicznej wczoraj stwierdził ze był na nartach w Białce Tatrzanskiej i ze ten snieg to przecież nic takiego.... Ze tam maja gorzej i nie płaczą ... Więc narodzie o co wam chodzi ? Dajcie przykład MZD , łopaty w ruch i jedziemy , samo się nie odsniezy a oni niech się przyglądają i pala papieroski i dyrygują. Wykaza oszczednosci w akcji zima i jacy sa skuteczni... czemu nie chcecie włodarzom pomoć? :D Zal i skaranie Boskie Panie Prezydencie ... Wstyd na cała Polske , jak nie rozryte miasto bez objazdów, to afera za 4mln z holowaniem aut a teraz akcja zima ale ona się Opola nie ima :P A do Pana co chce niemowlaka na sanki posadzic , to następnym razem Pana wsadzimy do wozka sklepowego i pociągniemy traktorem po polach to zoabczy Pan jak to jest pchac wózek w takie zaspy. Takie potraktowanie wyborców to jak dostać osrana pielucha w twarz ....

05.02.2019, 09:46

Jak u ruskich.

05.02.2019, 09:45

Zastanówcie się zanim coś ktoś napisze na temat wózka czy wyjściu na sankach bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Widać że Pani ma niemowlaka (Jak Pan posadzi niemowlaka na sanki? 😆 ) tylko pomyślcie może o tym jaki to jest ogólnie problem. Afera jest jak drogi są nie odsniezone A chodniki? Po chodniku piesi chodzą począwszy od matek z wozkiem po starszych ludzi, wózki inwalidzkie itd. A na sanki drogi Panie to ja mogę iść np na ścieżki zdrowia itp.

05.02.2019, 09:16

Najpierw odśnieżają chodniki, po których często chodzą ludzie - po tym na zdjęciu z godz. około 16 widać, że nikt tędy nie chadza. Po co było tam łazić?

05.02.2019, 08:35

Jak jest dużo śniegu to się bierze sanki choćby z biedry a nie wózeczek defiladowy za dwa klocki i biadoli na pół świata, no ale cóż dorastają pokolenia ,które nie widziały w swoim życiu zimy to i instynktu nie maja...

05.02.2019, 07:21

spoko spoko... cale miasto tak wygladalo... mozna bylo wpasc na nowe dolaczone dzielnice Opola, mozna bylo wpasc na ZWM, na Metalchem, Dambonia... drogowcy kolejny raz jak zwykle zaskoczeni, MZD bedzie walic swoje farmazony i miasto niby wojewodzkie wyglada jak smiechu warte...

04.02.2019, 21:13

Czy wózek miał opony zimowe?

04.02.2019, 20:38

Nie odśnieżyli, bo jak Pan z ZDM stwierdził w rozmowie nie mają ludzi to raz ,a dwa na pierdoły czasu nie beda tracić, bo drogi ważniejsze. A tymczasem pługi stały sobie na Malince a panowie palili papieroski. Niby drogi ważniejsze, a dziury jak w serze szwajcarskim, ale co tam - nie potrafimy zająć się bieżącymi sprawami miasta, a robimy inwestycje typu Opole Wschód i zamykamy kolejny główny węzeł miasta na kilka lat (bo zaraz przy "wykopaliskach" znajdą szczątki tych dinozaurów co to wg Kopaczowej ludzie w nich kamieniami rzucali, normalnie ukamienowali jak Szczepana). A że w naszym pięknym zapyziałym mieście wszystko jest możliwe, to przyjmuję i ten scenariusz. Cudownie się patrzy jak Pani Porowska rozdaje kocyki na opolskiej porodówce z hasłem "opolska mama ma moc", no rzeczywiście musi mieć moc żeby pchać wózek przez zaspy, bo szanowni Panowie z MZD nie mają czasu poodśnieżać chodników. Musi mieć moc, żeby przepychać się w kolejkach do lekarzy, bo polikwidowano ośrodki zdrowia, musi mieć moc, żeby przeżyć z zaciśniętymi zębami docinki niebywale inteligentnych Pań w urzędach podczas załatwiania spraw, bo przecież owe Panie są "elytą" i nie wolno powiedzieć niczego złego. Tak samo jak nie można powiedzieć nic złego na włodarzy, bo Opole się rozwija, bo inwestycje, bo współpraca międzynarodowa. A tymczasem współpraca międzynarodowa to w skrócie sprzedanie ziemi za bezcen, stworzenie 1000 nowych miejsc pracy za najniższą krajową, ale przecież w richtig fajnej niemieckiej firmie, a inwestycje to zamykanie połowy miasta bez tworzenia alternatywy, bo na Pasiece ważniejsze drzewa, Cóż, za dużo się wymaga w mieście wojewódzkim, a tymczasem w małych wioskach pod Opolem wszystkie chodniki odśnieżone, bo dbają o to sołtysi miejscowości. Wstyd i rozpacz ogarnia jak się patrzy na to wszystko. Miasto wojewódzkie przypominam, miasto wojewódzkie...

04.02.2019, 19:58

Oj Panie Łukaszu, podpiąłby Pan z przodu wózka pług i już by się innym lepiej żyło. Daj Pan urzędnikom i służbom miejskim spokojnie doczekać do solidnej emeryturki w ciepłym biurze.