Kryta pływalnia, która w przyszłości będzie służyć nie tylko mieszkańcom miasta, powoli nabiera kształtu.

(© Sławomir Mielnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za niecały rok zostanie otwarta kryta pływalnia, która powstaje na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej w Opolu.

Wnętrze basenu przy ulicy Prószkowskiej nabiera kształtów. Widać już niecki i trybuny. Najciekawiej prezentuje się dach, którego konstrukcja jest wykonana z... drewna. To specjalne drewno klejone. Bardzo często używa się go w obiektach o wysokiej wilgotności z uwagi na swoją wytrzymałość.By zamontować konstrukcję zadaszenia, ściągnięto specjalne dźwigi z Niemiec. Charakteru wnętrzu nadają okrągłe okna i świetlik, który jest już widoczny nad główną, 50-metrową niecką. Pływalnia pomieści także basen solankowy, jacuzzi, miejsce na relaks ze ścianą, po której będzie spływać woda, salę konferencyjną oraz restaurację.Władze miasta twierdzą, że będzie to najlepszy basen w całym regionie, a zostanie otwarty 30 września przyszłego roku.- Czekają nas drobne zmiany w projekcie, dotyczące np. wielkości ekranów, na których mają być wyświetlane wyniki - mówi Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola.Obiekt ma być dostępny dla mieszkańców popołudniami i wieczorami (do godz. 22.00). Poranki i wczesne popołudnia (do godz. 14.00) to czas zarezerwowany dla zawodników i szkół.Do zarządzania obiektem zostanie powołany oddzielny dyrektor, a pracę w nim znajdzie około 50 osób.Basen to nie jedyna duża sportowa inwestycja w mieście. Remont czeka halę Okrąglak. Zmieni się również układ trybun i być może kształt samej areny. Niewykluczone, że będzie ona prostokątna. Ratusz chce także wzmocnić kopułę hali.- Właśnie przygotowujemy dla obiektu plan użytkowo-funkcjonalny. Potem czeka nas etap projektowania i możemy szukać wykonawcy - mówi Kawałko. Szacuje się, że lifting Okrąglaka pochłonie od 5 do 10 mln złotych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!