Twórczość Petera Gabriela, wokalisty supergrupy Genesis przypomnieli wczoraj muzycy z zespołu The Security Project w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

The Security Project to wyjątkowy zespół, który na warsztat wziął muzyczne dokonania Petera Gabriela, słynnego brytyjskiego wokalisty, pianisty i producenta muzycznego.

Grupa wykonuje przeboje słynnego muzyka nadając im współczesne brzmienia w ciekawych aranżacjach.

Wczoraj na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki prezentowali się muzycy The Security Project, którzy wcześniej grali już w znanych na całym świecie zespołach.

Opolanie, którzy oglądali koncert grupy KTU dwa lata temu na festiwalu perkusyjnym z pewnością pamiętają charakterystycznego basistę Trey Gunna, wirtuoza gitary znanego też z zespołu King Crimson, który wykonuje progresywnego rocka.

Znakomicie zaśpiewał Brian Cummis, wokalista The Security Project, którego barwa głosu do złudzenia przypomina wokal samego Gabriela.

Zespół tworzą jeszcze: Jerry Marotta (grał w m.in. Peter Gabriel Band, King Crimson - perkusja), Michael Cozzi (Shierback – gitara) i David Jameson (klawisze, fagot elektroniczny) .

Grupa wykonuje utwory z pięciu pierwszych albumów Petera Gabriela łącznie z "Security" i "Plays Live".

Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!