- Wzięliśmy udział w akcji, bo chcemy coś po sobie w szkole zostawić - mówili uczniowie: Aneta Dogiel (pierwsza z lewej), Zuzanna Kulpa, Martin Cholewa, Karolina Sowa i Marcelina Bryś. Ten fresk, przedstawiający historię II LO, ma pięć metrów szerokości i

(© Sławomir Mielnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy fresk, przedstawiający Opole, znajduje się w korytarzu obok sekretariatu.

Drugi, opowiadający o historii szkoły, można zobaczyć w świetlicy. Oba są efektem pracy uczniów z II LO oraz PG 10, które działa przy liceum.- To była ciężka praca, bo musieliśmy nałożyć wiele warstw gipsu. Mimo to świetnie się przy tym bawiliśmy. Motywował nas fakt, że coś po sobie w szkole pozostawimy - mówi Martin Cholewa, uczeń drugiej klasy gimnazjum, który wraz z koleżankami i kolegami w pocie czoła pracował przy freskach.- Nie raz zdarzało nam się „freskować" po lekcjach aż do godziny 20.00. Przychodziliśmy też w soboty. W trakcie pracy mieliśmy też przygody, bo nagle odpadła nam część gipsu z fresku. Wszystko musieliśmy powtórzyć, stąd mieliśmy małe opóźnienie - opowiada Karolina Sowa.Pomysłodawczyniami projektu były: Alicja Wujec-Kaczmarek, nauczycielka języka angielskiego z II LO, i Małgorzata Raduj, nauczycielka z SP nr 21, która także w ramach projektu prowadziła warsztaty z robienia fresków.Projekt to efekt współpracy szkół średnich Opola i Troyes we Francji. Podczas wymiany zagranicznej w ramach programu Comenius nasi uczniowie poznali członków francuskiego stowarzyszenia malarzy fresków. Artyści pomagali teraz uczniom ozdobić ściany II LO.- Pilnowali nas na każdym kroku. Nie było szans na improwizację. Wszystko musiało być wykonane zgodnie ze sztuką - mówi Marcelina Bryś, uczennica gimnazjun nr 10.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: