Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Niemodlińska w Opolu do remontu. Prace ruszają na początku roku

Artur Janowski
Zakres robót obejmuje poszerzenie ulicy Niemodlińskie do czterech pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Hallera.
Zakres robót obejmuje poszerzenie ulicy Niemodlińskie do czterech pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Hallera. Słąwomir Mielnik (O)
Od stycznia będzie zmiana organizacji ruchu na Niemodlińskiej. Ruch samochodów będzie się odbywał jedną jezdnią z dwoma pasami ruchu - po jednym w każdym kierunku.

Firma Skanska - która wykona przebudowę - poinformowała właśnie, że podpisała umowę z Miejskim Zarządem Dróg.

Zakres robót obejmuje poszerzenie ulicy Niemodlińskie do czterech pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Hallera.

Po obu stronach drogi Skanska zbuduje nowe chodniki i zatoki autobusowe. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie. Powstaną też ścieżki rowerowe o łącznej długości 1,5 km, po obu stronach ulic Niemodlińskiej. Inwestycja ma kosztować blisko 14,8 mln zł brutto.

Na przebudowywanych skrzyżowaniach Skanska zastosuje pętle indukcyjne i kamery. System ten umożliwi automatyczne dostosowanie sygnalizacji świetlnej do aktualnych potrzeb i natężenia ruchu. Dzięki zastosowaniu inteligentnej sygnalizacji będzie szybciej i bezpieczniej. W ciągu ulicy Niemodlińskiej zamontujemy pętle pomiarowe, które dostarczać będą informacje statystyczne o prędkości i długości przejeżdżających pojazdów.

Pierwsze utrudnienia pojawią się na początku 2017 roku. Do ruchu pozostawiona zostanie jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu - po jednym w każdym kierunku oraz ciąg pieszy po jednej stronie ulicy. W okresie niepozwalającym na prowadzenie robót Skanska wykona ekspertyzę istniejących sieci, aby w momencie przystąpienia do prac nic jej nie zaskoczyło.

- Rozpoczynamy od rozbiórki konstrukcji drogi oraz przebudowy sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, sanitarnej, gazowej oraz ciepłowniczej i energetycznej. Następnie czeka nas przebudowa oświetlenia, sieci teletechnicznej, sieci energetycznej oraz sygnalizacji świetlnej. W dalszej kolejności zajmiemy się odtworzeniem konstrukcji drogi, pracami brukarskimi i warstwą ścieralną oraz robotami porządkowymi i wykończeniowymi – wylicza Karbowiak.

Całość prac - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - powinna zakończyć się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Ta inwestycja budzi wątpliwości ekologów. Zarzucają jej m.in. to, że nie przewidziano buspasa, choć pieniądze na przebudowę pozyskano z funduszy unijnych, służących do walki z tzw. niską emisją.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto