Unia wywalczyła sobie miejsce w finale

MM
uniaopole.pl
Unia Opole zwyciężyła na swoim boisku ELWO ETNA z Elbląga i awansowała do finału Mistrzostw Polski Futsalu Kobiet.

Zawodniczki z Opola były faworytkami przed tym spotkaniem ponieważ wygrały zeszłotygodniowy mecz wyjazdowy w Elblągu.
Futsalistki z Opola od początku narzuciły swoje tempo rywalkom, stwarzając groźne sytuacje bramkowe.

W 6 minucie spotkania gola strzeliła Maja Znamirowska i to jednak goście obejęli prowadzenie. Dopiero na 2 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy udało się strzelić bramkę wyrównującą. 30 sekund później było już 2:1 dla drużyny z Opola.

W drugiej połowie zawodniczki Unii Opole nadal kontrolowały przebieg spotkania. Efektem tego jest strzelona w 24 minucie meczu bramka. Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania padła następna bramka dla Unii. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:1 to w ostatnie sekundzie, tuż przed gwizdkiem sędziego Teresa Kaczerewska ustala wynik spotkania na 5:1. Udany debiut w bramce Unii Opole zaliczyła 15-letnia Jessica Ludwiczak, która swoja postawą udowodniła, że może liczyć na grę w podstawowym składzie zespołu.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!