Plakad NPD "Polen invasion stopped" Plakad NPD "Polen invasion stopped"

Plakad NPD "Polen invasion stopped" (© polishforums.com)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Służby porządkowe w graniczącym z Polską Görlitz rozpoczęły usuwanie z ulic miasta antypolskich plakatów partii NPD. O godzinie 14.00 upłynął termin zdjęcia plakatów z hasłem "Zatrzymać inwazję Polaków", jaki skrajnie prawicowej partii wyznaczyły władze powiatu.

Ponieważ NPD nie zastosowała się do nakazu, plakaty usuną służby porządkowe, kosztami obciążając neonazistowskie ugrupowanie. Jak tłumaczy starosta powiatu Görlitz Bernd Lange, władze powiatowe nakazały zdjęcie antypolskich plakatów, ponieważ zagrażają one bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu. "Te plakaty nawołują do nienawiści rasowej" - powiedział Lange.

W taki sposób w minioną sobotę hasła NPD zinterpretował również sąd w Greifswaldzie, który uznał za zasadne usunięcie plakatów z Löcknitz w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Tamtejsze władze podjęły taką decyzję zaledwie kilka dni po wywieszeniu plakatów przez NPD.

Tymczasem władze Görlitz, mimo protestów mieszkańców miasta, przez kilka miesięcy zezwalały NPD na posługiwanie się antypolskimi hasłami. Jak tłumaczy starosta Lange, do tej pory brakowało bowiem wykładni prawnej w tej sprawie. Stworzył ją dopiero wyrok sądu w Greifswaldzie.

Według zapewnień magistratu w Görlitz, plakaty NPD znikną z ulic miasta jeszcze dziś. Neonazistowska partia zapowiedziała, że od decyzji władz powiatu odwoła się do sądu.

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!