Dziś (piątek) aż w siedmiu muzeach w Opolu trwa wyjątkowe, organizowane tylko raz w roku nocne zwiedzanie. Sprawdź, jak się bawią opolanie podczas VIII Nocy Muzeów.

Dziś Opolanie bawią się w klimacie PRL - na imprezach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki, Archiwum Państwowe i Muzeum Uniwersytetu Opolskiego.

Wśród atrakcji był m.in. quiz wiedzy o PRL-u w Archiwum Państwowym w Opolu, a na odwiedzających to miejsce czekał ciepły kisiel.

Wycieczki po mieście stylowym jelczem ruszają co godzinę sprzed Collegium Maius.

W Muzeum Śląska Opolskiego dzieci i dorośli biorą udział w warsztatach, pokazach i prelekcjach, których tematem był sen. Wiele osób przyciągnęły dziś warsztaty szycia piżamek dla misiów czy warsztaty malowania na wodzie.

Na tym nie koniec atrakcji VIII Nocy Muzeów. Jeszcze w sobotę (16.05) nocne atrakcje szykuje Muzeum w Nysie (od godz. 19.00 do 24.00). W programie m.in. prelekcje multimedialne i wykłady na temat konserwacji ceramiki i szkła czy oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej.

O tym, czy dinozaury ożyją w Noc Muzeów w Krasiejowie przekonamy się również w sobotę już od godz. 18.00. W planie specjalne zajęcia z paleontologami, wykłady i pokazy, które czekają na odwiedzających Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!