Piłkarska kadra we Wronkach jest od poniedziałku, ale dopiero w środę przed południem po raz pierwszy trenowała w komplecie. Trener Stefan Majewski zaplanował mecz wewnętrzny i tym samym odkrył karty przed sobotnim spotkaniem z Czechami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Niewykluczone, że na boisko w Pradze wyjdzie taka jedenastka jak na wczorajszy trening, czyli Kowalewski - Rzeźniczak, Głowacki, Polczak, Gancarczyk - Błaszczykowski, M.Lewandowski, Iwański, Obraniak - Jeleń, Brożek. Czyżby więc najbardziej spektakularny powrót do kadry (Jerzy Dudek) miał się zakończyć na ławce?

- Wojtek gra regularnie w klubie i to jest jego atut. Z drugiej strony bramkarz otrzaskany w lidze, nie gwarantuje bezbłędnej gry. Równie dobrze więc między słupkami może stanąć Jurek Dudek. Żaden z nich nie będzie potrzebował pampersów - podkreślił trener bramkarzy, Józef Młynarczyk.

Zaskoczeniem było również wystawienie na pozycji środkowego obrońcy, mającego problemy z mięśniem, Arkadiusza Głowackiego.

- Mimo że dotychczas nie trenowałem, czuję, że mam szansę zagrać w podstawowej jedenastce, choć jeszcze kilka tygodni temu kadra była dla mnie rozdziałem zamkniętym - przyznał obrońca krakowskiej Wisły.


Pokazać się menedżerom


Z Mariuszem Lewandowskim, pomocnikiem reprezentacji, rozmawia Radosław Patroniak


Czy w ostatnich dwóch meczach będziecie walczyć o awans do MŚ w RPA czy bardziej o prestiż?

O jedno i drugie, ale przede wszystkim chcemy pokazać charakter i inne oblicze drużyny niż w ostatnich dwóch spotkaniach.


Uważa się, że jest pan łącznikiem między starą a nową kadrą. Jak wytłumaczyć, że nie znalazł się pan na liście odstrzelonych?

Nieobecni nie są skreśleni z kadry raz na zawsze, tak przynajmniej twierdzi trener. Nie zastanawiałem się nad tym, dlaczego Majewski widzi mnie w swojej koncepcji. Chcę jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki reprezentanta, bez względu na to, z kim przyjdzie mi grać. Na młodych graczy na pewno nikt nie będzie krzyczał. Są inne sposoby mobilizacji debiutantów.


Czesi i Słowacy będą mieli większą motywację do zdobywania punktów niż my?

O naszą motywację specjalnie bym się nie martwił. Każdy mecz ma swoją historię. Gramy dla Polski i dla siebie, bo w takich meczach można pokazać się menedżerom.


Czujecie, że Stefan Majewski jest tymczasowym selekcjonerem przejściowej kadry?

Wiadomo, że złośliwych komentarzy nie brakuje. Mnie takie opinie śmieszą, bo przecież każdego trenera można nazwać tymczasowym.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!