"Lalki-zwierzątka” dzieciom z opolskich szpitali wręczyli we wtorek wolontariusze Fundacji Dr Clown. Maskotki powstały w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.Przekazanie zabawek było finałem projektu "Wypłyń na szerokie wody przyjaźni".

- W jego ramach odbyło się sześć 2-godzinnych warsztatów w naszej pracowni w plastycznej. Dzieci i ich rodzice pod okiem modelatorów z pracowni wykonali wspólnie 126 lalek - informuje Magdalena Starczewska z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który projekt realizował wspólnie z WiK. - W zajęciach wzięło udział 251 osób, które następnie obejrzały spektakl „Na Arce o ósmej”.

W OTLiA odbyły się trzy wyjątkowe pokazy, po których aktorzy i wolontariusze Fundacji Dr Clown porwali dzieci do wspólnej zabawy i symbolicznego przekazania lalek-zwierzątek.

Przeczytaj też: Akcja w OTLiA. Dzieci przekazały lalki dla małych pacjentów szpitali

- Ta akcja uaktywniła tych, którzy teraz nie są chorzy i siedzą sobie w domu z rodzicami, czy w przedszkolu. Dzieci musiały przyjść do teatru i samodzielnie stworzyć te maskotki dla chorych kolegów. Wyrabianie myślenia o innych to dobra sprawa - ocenia Barbara Lach, aktorka OTLiA.

Efekty twórczych prac opolan trafiły wczoraj do dzieci z opolskich szpitali: Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi, Stobrawskiego Centrum Medycznego z siedzibą w Kup i Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

- Motyl był dla mnie najpiękniejszy i uwielbiam kolor różowy, więc musiał być mój. Będę z nim spała, przytulała i nosiła go też na spacery - deklarowała szczęśliwa i podekscytowana Hania Farasiewicz, pacjentka Oddziału Pediatrii WCM, która jako pierwsza wybrała zabawkę.

- To nasz pierwszy dzień w szpitalu i spotkało nas naprawdę miłe powitanie - dodał pan Piotr, tata 6-letniej dziewczynki.

- Pobyt w szpitalu jest trudny do zaakceptowania, jak i do przejścia dla każdego dziecka. Nasi pacjenci bardzo dobrze odbierają spotkania z wolontariuszami Fundacji Dr Clown. Akcje, które wywołują w nich śmiech pomagają walczyć z chorobą - kończy Sławomir Rak, pediatra z WCM.Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!