Uszkodzenie gazociągu w Prudniku Uszkodzenie gazociągu w Prudniku

Uszkodzenie gazociągu w Prudniku. Trzeba było ewakuować 10 osób. (© Marzena Bugala )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przed godziną 10.00 pogotowie gazowe skutecznie odcięło dopływ gazu do nieszczelnego odcinka gazociągu i zaczęło się usuwanie awarii. Było groźnie, na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Sytuacja jest już opanowana. Nikomu nic się nie stało.

- Niebawem mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów - informuje mł. bryg. Piotr Sobek, rzecznik prudnickiej straży pożarnej.

Godzinę wcześniej strażacy zostali zawiadomieni, że w czasie prac ziemnych w rejonie mostu na ul. Batorego koparka uszkodziła rurociąg z gazem średniego ciśnienia.

Z rury o średnicy 16 centymetrów zaczął się ulatniać gaz.

Strażacy wyznaczyli 150-metrową strefę bezpieczeństwa ze względu na możliwość wybuchu gazu. Ewakuowano najpierw trzech pracowników firmy budowlanej, a potem 10 mieszkańców budynków znajdujących się w strefie zagrożenia.

Dwie osoby miały trudności z poruszaniem się, dlatego na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

Ewakuowani dostali do dyspozycji bus od gminy Prudnik, mogli przeczekać akcję w bezpiecznym miejscu. W okolicy wyłączono także prąd.

Przed godziną 10.00 pogotowie gazowe skutecznie odcięło dopływ gazu do nieszczelnego odcinka gazociągu i zaczęło się usuwanie awarii.

Zobacz też: Opolskie Info [9.03.2018]
Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!