Po wieży oprowadzają przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje, od tego sezonu wejście na wieżę ratusza jest płatne Po wieży oprowadzają przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje, od tego sezonu wejście na wieżę ratusza jest płatne

Po wieży oprowadzają przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje, od tego sezonu wejście na wieżę ratusza jest płatne. (© Fot. artur janowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z wieży najważniejszego budynku w mieście można zobaczyć niemal całe Opole. Dodatkowo wewnątrz na zwiedzających czekają archiwalne zdjęcia oraz przewodnicy.

Wieża ratusza, po wielu latach przerwy, została udostępniona opolanom w 2017 roku. Wtedy zabytek cieszył się sporą popularnością i dlatego znów postanowiono go otworzyć.

Wchodzący na wieżę mogą skorzystać z windy w ratuszu, ale potem są już tylko kręte schody. W środku powstała niewielka ekspozycja z archiwalnym zdjęciami.

- Wieża liczy kilka kondygnacji, a wystawa dotyczy głównie historii miasta - opowiada Maja Kozłowska, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Niewątpliwie największą atrakcją, czekającą na odwiedzających, jest przepiękny widok na Opole, ale dodatkowo przewodnicy opowiadają o wyjątkowych miejscach znajdujących się w okolicy. Te osoby, które odwiedzą ratusz, otrzymają kompendium wiedzy na temat m.in. kościoła Franciszkanów, Zamku Górnego, czy majestatycznej Wieży Piastowskiej oraz zabytkowych wież katedry.

MOSiR zaprasza do odwiedzin w każdy piątek w godzinach 14.30 – 17.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.30 – 14.30.

Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych 10-osobowych grupach pod opieką przewodnika. Uwaga! Zrezygnowano z systemu bezpłatnych wejściówek.

- Cena biletu wstępu wynosi symboliczne 5 zł i obowiązuje wszystkich zwiedzających, bilety można kupić w Miejskiej Informacji Turystycznej, ale ze względów organizacyjnych zalecamy wcześniejsze rezerwacje pod numerem telefonu: 77 451 19 87 - informuje Kozłowska. Zakupu biletu dokonuje się w dniu zwiedzania, najpóźniej 10 minut przed planowanym wejściem.

Warto pamiętać, że w Opolu można zwiedzać też wieżę Piastowską, a być może w przyszłości wchodzić też będziemy na wieże katedry.

Zobacz też: Kapsuła czasu w opolskim ratuszuTurystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!