Wróblin będzie mieć wreszcie miejsce, gdzie nie tylko można przyjść z dzieckiem, ale także przy okazji poćwiczyć na kilku siłowniach pod chmurką. Pieniądze na jego powstanie zapewnił ratusz. Wróblin będzie mieć wreszcie miejsce, gdzie nie tylko można przyjść z dzieckiem, ale także przy okazji poćwiczyć na kilku siłowniach pod chmurką. Pieniądze na jego powstanie zapewnił ratusz.

(© materiały rady dzielnicy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mamy kolejną radę dzielnicy, która od razu wygrała miejski konkurs i zdobyła pieniądze na realizację swojego pomysłu.

Wróblin to najmniejsza dzielnica Opola, która liczy około 1000 mieszkańców. Mimo to mieszkańcy uznali, że przyda im się rada dzielnicy, bo dzięki niej będą mieć większy wpływ na to, jak wygląda ich dzielnica. Rada powstała, a jako że zgłosiło się do niej wymagane 15 osób, nie było potrzeby organizowania wyborów.Jeszcze przed decyzją o utworzeniu w Opolu dziewiątej rady dzielnicy mieszkańcy Wróblina zaczęli działać. Złożyli m.in. wniosek do miejskiego konkursu „Odmień swoje podwórko”.Propozycja utworzenia centrum rekreacyjnego na dawnym terenie szkolnym pomiędzy ulicami Gminną i Sołtysów nie miała sobie równych. Wniosek wygrał konkurs i w tym roku ma powstać m.in. plac zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, pojawi się też nowa zieleń. Wróblin otrzyma 65 tys. zł, a część prac wykona we własnym zakresie.- Wygrana jest naszym wielkim sukcesem, którego nie byłoby bez udziału Sebastiana Raudzisa i Grzegorza Stolarczyka, to oni włożyli ogrom pracy, współtworząc konkursowy wniosek - podkreśla Aleksandra Zwarycz z rady dzielnicy.Warto pamiętać, że rady dzielnic działają społecznie, a tym roku w innym konkursie miały zagwarantowane na swoje pomysły 750 tys. zł.Łącznie do konkursu złożono 49 różnego rodzaju projektów, z czego 16 może liczyć na sfinansowanie. I tak np. Grudzice dostaną pieniądze m.in. na remont ulicy Groszowickiej (12 tys.), nowe lampy na ulicy Wyspiańskiego (54,7 tys. zł). Rada dzielnic Grotowice zdobyła fundusze na remont boiska przy ulicy Złotej (83 tys. zł), a Gosławice na opracowanie projektu i wykonanie remontu boiska przy szkole podstawowej nr 25 (44 tys. zł) oraz na zagospodarowanie terenu obok boiska przy ulicy Żytniej (18 tys. zł na huśtawki i tablicę informacyjną).   

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!